27 sierpnia 2023

Wojna Rohirrimów - animowany powrót do Śródziemia

Akcja "Wojny Rohirrimów" toczy się 183 lata przed wydarzeniami znanymi z "Władcy Pierścieni". Po ataku na Rohan, król Helm, dziewiąty król Rohanu i jego lud szukają schronienia w starożytnej twierdzy Hornburg. Wwojna z Dunlandem i legendarna Długa Zima, która miała miejsce właśnie podczas oblężenia królestwa przez północnych stanowią główną oś narracji. Dowództwo nad obroną fortecy, która z czasem stanie się znana jako Helmowy Jar, przejmuje córka władcy, Hera.

Brian Cox został głosem legendarnego króla Helma Żelaznorękiego. W obsadzie znajduje się także Miranda Otto, odtwórczyni roli roli Éowiny z oryginalnej trylogii Petera Jacksona. Opowieść będzie prowadzona z punktu widzenia tej właśnie bohaterki.  Ponadto w obsadzie jest Gaia Wise (Hera) oraz Luke Pasqualino (Wulf).

Za scenariusz tej produkcji odpowiadają Jeffrey Addiss i Will Matthews, twórcy nagrodzonego Emmy serialu "Ciemny kryształ: Czas buntu". Film reżyseruje legenda japońskiej animacji Kenji Kamiyama ("Ghost in the Shell: Stand Alone Complex"). 

Główną konsultantką "Wojny Rohirrimów" jest Philippa Boyens, która współtworzyła trylogię "Władcy Pierścieni" oraz "Hobbita", bazujących na prozie Johna Ronalda Reuela Tolkiena.

Pierwotnie premierę zaplanowano na kwiecień przyszłego roku została przesunięta na grudzień 2024, bowiem wcześniejszą datę przejęło widowisko "Godzilla kontra Kong: Nowe Imperium".

[źr. Filmweb]


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022