05 marca 2023

Wolne Lektury

Jeśli planujecie w ten weekend złożyć swój PIT, pamiętajcie o dzieciakach, które czekają na książki   Aby przekazać 1,5% na Wolne Lektury, wystarczy wpisać KRS 00000 70056 na końcu zeznania podatkowego (nazwa fundacji: Nowoczesna Polska).
 DZIĘKUJEMY   Działamy tylko dzięki Waszemu wsparciu 
 CO jeszcze możesz zrobić? UDOSTĘPNIJ tę informację - > ZACHĘĆ ZNAJOMYCH do przekazania 1,5% na darmowe książki dla dzieciaków.
 Wolne Lektury to pozarządowa biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. Odwiedzają nas miliony dzieciaków rocznie. Dla wielu jesteśmy jedynym źródłem książek.
W naszych zbiorach znajduje się 6565 utworów, w tym wiele lektur szkolnych. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach - HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2 do czytania online lub pobrania. Mamy też ponad 1000 audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek, Andrzej Chyra, Paulina Holtz, Andrzej Seweryn, Robert Koszucki czy Adam Fidusiewicz. Audiobooki to bezcenna pomoc dla dzieciaków z dysleksją i innymi dysfunkcjami czytania. Przygotowujemy je także w formacie DAISY i Epub 3 MO dla uczniów słabowidzących i niewidomych. Działamy dzięki darowiznom i dotacjom - dołącz do nas, przekazując 1,5% podatku - to nic nie kosztuje! Pieniądze z 1,5% pomogą tysiącom dzieciaków, bo dzięki nim możemy udostępniać m.in. lektury szkolne.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022