29 września 2023

Wolne Lektury Fest 2023

Zapraszamy na kolejną odsłonę naszej dorocznej imprezy Wolne Lektury Fest - święto dobrej literatury, domeny publicznej i wolnej kultury!

11 października od godz. 16 w legendarnej kawiarni Czytelnik przy ulicy Wiejskiej 12A w Warszawie.

Wstęp bezpłatny. RSVP - ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie przybycia poprzez wypełnienie formularza znajdującego się poniżej.

W tym roku zapraszamy Was na dwa warsztaty, występ impro oraz konkurs poetycki ze świetnymi nagrodami.

 

Warsztat: Jak promować literaturę w social mediach? Prowadzący: Artur Kawa

Czas: 16:15-18:15

Chyba nikt dziś nie wyobraża sobie prowadzenia poważnej działalności bez posiadania atrakcyjnych i skutecznych kanałów informacyjnych.

Jakie różnice występują między Facebookiem, Instagramem, Twitterem czy TikTokiem?

Czy do zarządzania profilem na facebooku konieczne jest używanie narzędzi Business Suite? W jaki sposób skutecznie realizować kampanie informacyjne? Organicznie czy płatnie? Crowdfunding – korzystać, czy nie?

Do wzięcia udziału w tym warsztacie zapraszamy w szczególności bibliotekarzy, nauczycieli, blogerów książkowych, twórców, którzy chcą się dowiedzieć, jak atrakcyjnie promować literaturę w internecie i dotrzeć do jak największych grup odbiorców.

Artur Kawa - menedżer kultury, absolwent Zarządzania Kulturą i Mediami w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zawodowo zajmuje się wydawcami i bibliotekami w Legimi. Prowadzi dwie fundacje: Krajowy Depozyt Biblioteczny oraz Fundację Qltura.Z kampanią „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!” zdobył najważniejsze nagrody w zakresie komunikacji i PR: Impactor PR, Złoty Spinacz i Grand Prix za najlepszą kampanię społeczną w plebiscycie portalu Kampanie Społeczne. Był nominowany do PIK-owego Lauru w plebiscycie Polskiej Izby Książki na najlepszego dziennikarza promującego czytelnictwo w mediach tradycyjnych i elektronicznych.

 

Warsztat: Poeci szantażyści czyli wiersze z gazet. Prowadzący: Jarosław Lipszyc

Czas: 18:30-20:00

Warsztat, podczas którego wspólnie pobawimy się w poezję remiksu. Z góry gazet aktualnych i archiwalnych powycinamy tytuły, nazwy rubryk, depesze prasowe i stworzymy z nich wyklejane na kartkach wiersze-cytaty. Cała zabawa potrwa 90 minut. Uwaga: doświadczenie w pisaniu poezji jest zupełnie niekonieczne.

Jarosław Lipszyc - bibliotekarz, redaktor i poeta.

 

Występ improwizowany grupy Kolektyw Śmiesznie

Czas: 20:00-21:00

Kolektyw Śmiesznie to grupa komiczek i komików od ponad 10 lat związana ze stołecznymi scenami. Gramy improwizację komediową, czyli spektakle bez scenariusza, powstające tu i teraz. Regularnie występujemy w Domu Kultury Kadr (z cyklem ,,Mokotowskie awantury") i La Pose (z cyklem ,,Nieheteronormatywne love stories"). Jeśli szukacie komedii wolnej od rasistowskich, seksistowskich i homofobicznych żartów, to jesteśmy dla Was, bo taką właśnie gramy! Więcej o Kolektywie znajdziecie tutaj.

 

Błyskawiczny konkurs poetycki

Wszyscy uczestnicy dnia Wolnych Lektur mają szansę wygrać czytnik Kindle Paperwhite 11. Wystarczy pobrać specjalną, opieczętowaną kartkę, napisać na niej stworzony ad-hoc wiersz (na dowolny temat i w dowolnym stylu), a następnie wrzucić do urny. Jury nagrodzi autorów/autorki trzech najciekawszych tekstów czytnikami Kindle!

A po części oficjalnej będą rozmowy, przekąski i napoje (te wyskokowe do nabycia w barze na własny koszt — mamy nadzieję, że rozumiecie).

Do zobaczenia!

Przed wysłaniem potwierdzenia udziału zapoznaj się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych!

PDF (pobierz)

Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DOSTĘPNY NA TEJ STRONIE

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022