14 kwietnia 2022

Wolne Lektury rozpoczynają współpracę z platformą Legimi

Wolne Lektury rozpoczynają współpracę z platformą Legimi

Za każdym razem, kiedy czytasz nasze książki w księgarni Legimi w ramach abonamentu lub kupując dostęp, wspierasz Wolne Lektury!

  • Na platformę Legimi trafiły e-booki i audiobooki z lekturami szkolnymi z kolekcji biblioteki Wolne Lektury.
  • Współpraca z Legimi to dla Wolnych Lektur szansa na dalszy rozwój.
  • Poprzez obecność na platformach Wolne Lektury trafiają do nowych czytelniczek i czytelników.
  • Dzięki pozyskanym funduszom Wolne Lektury będą mogły dalej działać.

 

Wolne Lektury są najpopularniejszą darmową biblioteką internetową w Polsce, udostępniającą lektury szkolne i klasykę literatury, rozbudowane o materiały edukacyjne (motywy i przypisy). W 2021 roku skorzystało z niej ponad 8,1 milionów unikatowych użytkowników. Serwis Legimi to wiodący w Polsce dostawca e-książek w innowacyjnym systemie abonamentowym.

 Współpraca naszych serwisów jest logicznym krokiem, mającym na celu przede wszystkim umożliwienie czytelnikom dostępu do książek z domeny publicznej w najbardziej dogodnej dla nich formie — mówi Jarosław Lipszyc, prezes fundacji Nowoczesna Polska, prowadzącej Wolne Lektury. — Dzięki tej współpracy będziemy mogli realizować naszą misję, działając na rzecz obniżenia barier dostępu do książki i promocji czytelnictwa.

Środki pozyskane dzięki współpracy z Legimi biblioteka Wolne Lektury przeznaczy na udostępnianie tytułów z domeny publicznej, przygotowanie nowych tłumaczeń oraz nagrywanie darmowych audiobooków.

— Od lat doceniamy pracę, jaką fundacja Nowoczesna Polska wykonuje na rzecz popularyzacji klasyki polskiej i światowej literatury, jednocześnie oswajając czytelniczą społeczność z cyfrowymi książkami. Tym bardziej cieszymy się, że udostępniając ebooki, audiobooki i synchrobooki z biblioteki Wolnych Lektur możemy przyczynić się do jej dalszego rozwoju – dodaje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Na Legimi już znajdują się lektury szkolne z zasobów Wolnych Lektur. Stopniowo trafią tam tysiące innych książek z klasyką literatury z zasobów biblioteki.— Uważnie przyglądamy się temu, gdzie młodzi czytelnicy i czytelniczki poszukują ebooków z lekturami szkolnymi i chcemy zapewnić im dostęp do najwyższej jakości wydań edukacyjnych wszędzie tam, gdzie chcą czytać — tłumaczy Maria Świetlik, dyrektorka ds. rozwoju fundacji. — Dlatego „Pana Tadeusza” znajdziecie i na naszej stronie, i w aplikacji Wolnych Lektur, i na naszym kanale YouTube’a, a od teraz także na Legimi.

To nie jedyna zmiana w Wolnych Lekturach.

— W związku z nawiązaniem współpracy z Legimi dokonaliśmy ważnej zmiany w naszej „polityce okładkowej”. Stopniowo wymieniamy okładki naszych e-książek na obrazy, grafiki i zdjęcia z domeny publicznej. Chcemy, żeby dzieciaki miały kontakt z twórczością plastyczną jako istotną częścią dziedzictwa kulturowego. Takie obeznanie ze sztuką wizualną kształtuje wrażliwość estetyczną i podnosi kompetencje kulturowe — mówi Aleksandra Sekuła, redaktorka naczelna Wolnych Lektur.

Wolne Lektury udostępniają za darmo i bez rejestracji ponad 6 tys. tytułów z klasyki literatury, mają w swoich zbiorach także poezję i opowiadania współczesnych polskich autorek i autorów.

Po ebooki i audiobooki zapraszamy na Legimi: Wolne Lektury na platformie Legimi

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022