19 września 2023

WRZEŚNIOWE PREMIERY wydawnictw: Dobra Literatura i Lemoniada


 

ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn. Praktyczne sposoby radzenia sobie z dręczeniem rówieśniczym i budowania pewności siebie
Wydawnictwo Dobra Literatura

Jednym z najtrudniejszych problemów, z jakimi borykają się dziewczynki, jest bycie obiektem lub świadkiem nękania rówieśniczego. ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn to wyjątkowy, praktyczny przewodnik, który pomoże dziewczętom odzyskać głos i skutecznie sprzeciwić się prześladowaniu, niezależnie od tego, czy doświadczają go osobiście, czy dotyka ono ich przyjaciół. W książce omawiane są tematy związane z zastraszaniem między dziewczynami, znajdują się tu również ćwiczenia oraz praktyczne wskazówki, które pokazują, jak zwiększyć pewność siebie, radzić sobie z zastraszaniem i mieć więcej empatii wobec innych.

Seria Jestem Obok i Wspieram jest odpowiedzią na aktualne i ważne problemy społeczne. Książki z tej serii nie tylko w przystępny sposób opisują dane zagadnienie, ale również dają pomocne wskazówki, jak radzić sobie w konkretnych sytuacjach. Stanowią tym samym cenne narzędzie do pracy dla nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz rodziców. Dorośli mają szansę zaczerpnąć z niej wiele praktycznych porad.

• Czym jest dręczenie/nękanie?

• Dlaczego się zdarza?

• Jaka jest różnica między nękaniem a dokuczaniem?

• W jaki sposób bullyingują dziewczęta, a w jaki chłopcy?

• Jak wyjść z toksycznej przyjaźni?

• Jak nie ulegać presji innych?

• Jak nawiązywać wspaniałe przyjaźnie na całe życie?

• Miejsce na zapiski na temat własnych doświadczeń.

• Ćwiczenia, quizy i afirmacje pomagające walczyć z bullyingiem.Lawenda i gadające koty
Wydawnictwo Lemoniada
WYJĄTKOWA KSIĄŻKA Z OKŁADKĄ PACHNĄCĄ LAWENDĄ!!!
 

Jak zasłużyć sobie na kwiatowe imię? 

• Czy smutek ma zapach? 

• O czym można pogadać z kotami?

Lawenda była kiedyś zwyczajną dziewczynką o zwyczajnym imieniu. Gdy miała sześć lat, spędziła kilka miesięcy w otoczonym magiczną łąką domu swojej babci Róży. Właśnie tam za sprawą pewnego zdarzenia jej nos stał się lawendowy, dzięki czemu otrzymała wymarzone imię. Tam też rozbudziła się w niej miłość do wolności, bliskości natury, a także do pachnących ziół, o których tak wiele opowiadała jej babcia.

Dziewczynka dorasta, a wspomnienia wiejskiej sielanki wracają ze szczególną siłą, kiedy jako dziewięciolatka musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości – w mieszkaniu na betonowym osiedlu dużego miasta. I wtedy nieoczekiwanie Lawenda spotyka na swojej drodze trzy niezwykłe koty, które będą jej towarzyszyć podczas poszukiwania własnego miejsca w świecie i poznawania jego dobrych stron. Pomogą także w spełnieniu pewnej obietnicy…

Historia o Lawendzie i gadających kotach to ciepła opowieść o przemianie i odkrywaniu tego, co najważniejsze. Pomaga zrozumieć, że wszyscy dzielimy jeden świat, potrzebując siebie nawzajem.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022