Ludziom żyjącym z kimś, kto jest uzależniony, towarzyszy ciągły stres oraz brak poczucia bezpieczeństwa. Cierpią w ciszy całymi latami, próbując walczyć o jej/jego zdrowie. Ich potrzeby i komfort życia schodzą na dalszy plan. Zaczynają chorować, nie zdając sobie z tego sprawy, a ich współuzależnienie staje się często motorem napędowym uzależnienia bliskiej osoby.

Lepszy pijący mąż niż żaden.

Muszę wszystko znieść i wytrzymać, bo dzieci powinny mieć matkę.

Gdy mój syn mi obiecuje, że więcej nie będzie ćpać, wierzę mu i odpuszczam. Do kolejnego razu…

Kiedy rodzice pili, byłam odpowiedzialna za swoje młodsze rodzeństwo. To przecież naturalne, że o rodzinę trzeba dbać w każdej sytuacji.

To jedne z najczęstszych przekonań osób współuzależnionych.

Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi to pierwszy na polskim rynku poradnik dla osób współuzależnionych. Merytoryczny, profesjonalny, ale napisany w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego.

Zawiera praktyczne ćwiczenia przeprowadzane podczas sesji terapeutycznych. Autorka tłumaczy uniwersalne mechanizmy leżące u podstaw każdego uzależnienia (nie ogranicza się do jednego typu, np. od alkoholu czy komputera), i współuzależnienia.

Joanna Flis pokazuje, jak budować zdrowe relacje z osobą uzależnioną, ale przede wszystkim mobilizuje do pracy nad sobą i walki o swój dobrostan.

 

Świat osób współuzależnionych jest bezlitosny. Pora przyjrzeć mu się z bliska. Ta książka jest o tym, jak będąc w takiej relacji nie zgubić siebie i znaleźć właściwą drogę. Polecam!

Martyna Wojciechowska

 

Polecam tę lekturę. Akceptacja choroby kogoś bliskiego to przede wszystkim akceptacja zmian, jakich trzeba dokonać w sobie. Wyrusz w tę drogę, jeżeli nie lubisz życia w cieniu czyjegoś nałogu. I nie oglądaj się za siebie...

Ewa Woydyłło-Osiatyńska

 

Pozycja, jakiej cała polska psychoedukacja potrzebowała. W świecie, w którym problemem jest uzależnianie nie tylko od substancji, ale coraz to nowych zachowań, nie można zapomnieć o problemach osób, które żyją obok uzależnionych i chcą sprostać tej rzeczywistości. To właśnie dla nich jest ta książka.

Natalia Ziopaja, @psychologiczne ciekawosci

 

Czytając książkę, lubię zaznaczać w niej kolorem ważne, ciekawe, odkrywcze fragmenty. Książkę Joanny Flis pokolorowałam całą. Solidna dawka wiedzy połączona z poradnikiem i ćwiczeniami zachęcającymi do pracy nad sobą, wszak sam wgląd w problem przecież nie wystarczy.

Natalia „Nishka” Tur

Książka Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi nie zastąpi właściwej terapii, ale może być jej pierwszym etapem.

Joannie Flis, psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka uzależnień i współuzależnienia, psychoterapeutka systemowa w procesie certyfikacji, naukowczyni na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie prowadzi badania na rodzinami alkoholowymi, pedagożka, ekspertka ds. e-uzależnień w Fundacji dbam o mój z@sięg . Poza pracą terapeutyczną prowadzi szkolenia dla poradni psychologicznych, ośrodków psychoterapii, czy nauczycieli na temat zdrowia psychicznego osób nieprawidłowo korzystających z rzeczywistości cyfrowej. Popularyzuje wiedzę na temat zdrowia psychicznego na łamach czasopism, na konferencjach i w mediach.

Współuzależnieni

18 lutego 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022