28 września 2023

Wstrząsający "Dead Man Walking" w reżyserii Ivo van Hove

Siedemnasty sezon (po raz 13. w STUDIO) pokazów z cyklu The Met: Live in HD rozpocznie się 21 października 2023 transmisją premierowej produkcji „Dead Man Walking” w reżyserii Ivo van Hove'a z mezzosopranistką Joyce DiDonato.

Przed nami nowy sezon pokazów z cyklu The Met: Live in HD 2023/24 i dziewięć wyjątkowych transmisji ze sceny nowojorskiej The Metropolitan Opera w STUDIO. Arcydzieło opery współczesnej czyli „Dead Man Walking” amerykańskiego kompozytora Jake'a Heggiego w reżyserii Ivo van Hove otworzy tegoroczny cykl z Met. Oparta na wspomnieniach siostry Helen Prejean (w tej roli Joyce DiDonato)  walczącej o duszę skazanego mordercy łączy dramatyzm tematu z przejmującą muzyką Heggiego oraz librettem Terrence'a McNally. Inauguracja cyklu: 21 października. To pierwsza z jesiennych propozycji STUDIO, która  dotknie tematu winy i kary w jej największych wymiarach: kary dożywotniego więzienia i kary śmierci.  

Książka Wojciecha Tochmana „Historia na śmierć i życie” (Wydawnictwo Literackie), opisująca kontrowersyjne szczegóły procesu trojga maturzystów z Warszawy i rewidująca nasze poglądy na temat bezstronności wymiaru sprawiedliwości oraz sensu kary, stała się podstawą pracy reżyserki Natalii Korczakowskiej nad spektaklem „Polowanie na osy. Historia na śmierć i życie”.  W ramach wydarzeń towarzyszących premierze odbywa się cykl warsztatów twórczych organizowanych wspólnie z Fundacją Dom Kultury z wykorzystaniem technik animacyjnych i teatralnych oraz  pracy z ciałem. Spotkania przeznaczone są dla kobiet przebywających w Areszcie Śledczym na Grochowie. Pierwsza premiera sezonu artystycznego 2023/24 w STUDIO: 24 listopada 2023

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022