10 maja 2023

Wszystkie pytania o życie i śmierć. Juan Luis Arsuaga i Juan Jose Millas

Już w czerwcu w Wydawnictwie Znak ukaże się książka Życie i śmierć. Wielka księga pytań, której autorami są prof. Juan Luis Arsuaga oraz znakomity hiszpański pisasz Juan Jose Millas.

  • Mądra i błyskotliwa opowieść o istnieniu
  • Książka, w której pulsuje życie
  • Książka roku magazynu „New Scientist”
  • Bestseller w Hiszpanii

 

O książce:

Czy jesteśmy zaprogramowani na określoną długość życia? Czy człowiek może być nieśmiertelny? A może to dobrze, że umieramy?

Pisarzowi Juanowi Josému Millásowi od lat nie dawało spokoju pragnienie zrozumienia życia, jego początków i końca. By znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, zwrócił się o pomoc do wybitnego paleontologa Juana Luisa Arsuagi.

Autorzy z detektywistycznym zacięciem odkrywają, dlaczego mysz żyje zaledwie trzy lata, a homar sto czterdzieści i czemu niektóre gatunki nazywamy nieśmiertelnymi. Wyjaśniają znaczenie zmutowanego genu, a także po co nam seks, skoro istnieje partenogeneza. Zdradzają wpływ intensywności życia na jego długość i zastanawiają się, dlaczego ze wszystkich istot tylko człowieka dotyka choroba, jaką jest starość.


O autorach:

Juan Luis Arsuaga – biolog i paleontolog, autor bestsellerowego Życia. Czterdzieści lat poświęcił badaniu ewolucji i historii życia na Ziemi. Wykłada na Uniwersytecie Madryckim, publikuje w „Nature” i „Science”.

Juan José Millás – hiszpański pisarz i dziennikarz. Jego twórczość była wielokrotnie nagradzana, a powieści przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022