Lato w Trójmieście rozpieszcza miłośników literatury. Dopiero co skończył się Literacki Sopot a przed nami kolejny, tym razem gdyński, festiwal – Miasto Słowa, któremu towarzyszyć będzie XVII edycja Nagrody Literackiej GDYNIA 2022. Znamy nazwiska wszystkich 20 nominowanych, ale najbardziej cieszy nas zwłaszcza jedna nominacja. Wśród wyróżnionych tytułów znalazła się książka naszego autora Tomasza Szerszenia Wszystkie wojny świata.

Wszystkie wojny świata
– wielopoziomowy, bogato ilustrowany esej sytuujący się na przecięciu antropologii, literatury i refleksji o fotografii. To jednocześnie efekt wieloletnich badań, zapis podróży i próba odzyskania pewnych obrazów (z) dzieciństwa po to, by lepiej zrozumieć siebie i swoje miejsce wobec historii.

 

Tomasz Szerszeń
– antropolog kultury i artysta wizualny, eseista. Autor książek Wszystkie wojny świata (2021), Podróżnicy bez mapy i paszportu (2015) i Architektura przetrwania (2017). Redaktor „Kontekstów”, współzałożyciel pisma „Widok. Teorie i praktyki kultury wizualnej”, adiunkt w Instytucie Sztuki PAN. 

 

Wszystkie wojny świata Tomasza Szerszenia z nominacją do Nagrody Literackiej Gdynia 2022

24 sierpnia 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022