11 września 2023

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o ENERGETYCE, ale nie wiesz o co zapytać. PREMIERA książki Jakuba Wiecha

Współczesny mieszkaniec Polski wykorzystuje dziennie znacznie więcej kilowatogodzin niż butelek wody. Zapytany jednak o cenę obu z łatwością przypomni sobie tylko, ile płaci w sklepie za wodę. Dlaczego zatem nie mamy podstawowego rozeznania w zakresie energetyki?

 

Energetyka po prostu.

Książka w prosty i przejrzysty sposób pokazuje, jak złożone pojęcia i zjawiska związane z energetyką bezpośrednio wpływają na nasze życie: nasz portfel i nasze zdrowie.

To, jak będziemy żyć za kilka lat, zależy w dużym stopniu od energetyki. Nic więc dziwnego, że jej temat wzbudza tyle emocji, nie tylko w momencie filmowej premiery blockbusterów o genialnych fizykach jądrowych, ale i za każdym razem, kiedy przychodzi nam zapłacić rachunek za prąd. By te emocje nie podnosiły ciśnienia zbyt mocno i nie zaburzały trzeźwego myślenia, warto budować swoją świadomość na temat najważniejszych aspektów dotyczących funkcjonowania systemu energetycznego.

Innymi słowy, warto wiedzieć:

- Skąd bierze się energia elektryczna, która zasila nasze domy, i jak wytwarzane jest ciepło, które ogrzewa w nich kaloryfery?

- Dlaczego płacimy coraz wyższe rachunki za prąd i benzynę?

- Czy powinniśmy bać się energii jądrowej?

- Które odnawialne źródła energii mają przyszłość i czemu wciąż budzą kontrowersje?

- Czym jest miks energetyczny i co zrobić by Polska nie była najbardziej zapóźnionym pod względem transformacji energetycznej krajem Unii Europejskiej?

- Jak doszło do tego, że niektóre surowce stały się współcześnie tak skutecznym narzędziem walki geopolitycznej i czy dało się tego uniknąć?

Te i wiele innych tematów znajdą Państwo w książce Energetyka po prostu.

Jakub Wiech - popularny specjalista od energetyki, redaktor naczelny portalu Energetyka24.pl, autor najbardziej zasięgowych mediów społecznościowych w temacie: IG @wiechography (100 tys. obserwujących), Twitter/X @jakubwiech (100 tys. obserwujących) oraz podcastu „Elektryfikacja”. Popularyzator „energetycznych” tematów, o których wiemy, że nas dotyczą, ale nie wiedzieliśmy, że mogą nas fascynować. I do tego jeszcze być zrozumiałe.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022