04 października 2022

Wydawnictwo Jaguar - premiery październikowe

Nowości, które ukażą się naszym nakładem w październiku 2022 roku: 

 

  • Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia - kontynuacja bestsellerowej powieści These Violent Delights. Gwałtowne pasje Chloe Gong. Osadzona w Szanghaju lat 20. opowieść o przestępczym świecie, w którym miłość przywódców wojujących gangów jest prawie niemożliwa, podobnie jak miłość Romea i Julii.
  • Heartstopper. Yearbook - idealny przewodnik po świecie Heartstoppera dla wszystkich, którzy pokochali Nicka i Charliego. Alice Oseman zaprasza do wspólnej zabawy i nie szczędzi ciekawostek na temat bohaterów oraz zdradza kulisy powstania serii, którą pokochały miliony nastolatków na całym świecie. 1. cyklu Heartstopper został KSIĄŻKĄ ROKU 2021 w plebiscycie Lubimyczytać.pl i Allegro w kategorii KOMIKS.
  • Pierścień ognia - drugi tom trylogii o aniołach i Atlantydzie Marah Woolf, kontynuacja powieści Berło światła. Zaginione insygnia, pradawna waśń i beznadziejna miłość… Opowieść o odwadze, walce i miłości, która jest silniejsza niż wszystko.

Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia
Cykl: These Violent Delights. Tom 2
Chloe Gong
Jest rok 1927, a Szanghaj chwieje się na skraju rewolucji.
 
Juliette poświęciła swój związek z Romą i jest teraz całkowicie oddana swojej misji. Wystarczy jeden fałszywy krok, a kuzyn Juliette zajmie jej miejsce jako następca bossa Szkarłatnego Gangu. Jednocześnie Roma pragnie śmierci Juliette, która według niego zabiła z zimną krwią jego najlepszego przyjaciela. Gdyby tylko Juliette naprawdę była winna zarzucanego jej czynu, łatwiej byłoby jej znosić tę nienawiść…
 
Roma nadal jest pogrążony w żałobie po śmierci Marshalla, a Benedikt praktycznie przestał się do niego odzywać. Roma jest zdeterminowany, aby wszystko naprawić, nawet jeśli to oznacza, że musi w zemście zabić dziewczynę, którą kocha w takim samym stopniu, co nienawidzi.
 
Szanghaj jest na krawędzi upadku; nacjonaliści zdobywają coraz większą władzę, z każdym dniem rozchodzą się nowe plotki o wojnie domowej, zaś gangom zagraża całkowita zagłada.Roma i Juliette kolejny raz muszą odłożyć na bok własne emocje i wspólnie zmierzyć się z potworami oraz politycznymi intrygami. Okazuje się, że ich wzajemne uczucia wciąż żyją i nie tak łatwo o nich zapomnieć.

Heartstopper. Yearbook
Cykl: Heartstopper
Alice Oseman
Książka specjalnie dla fanów bestsellerowej serii Heartstopper, pełna kolorowych ilustracji, które wyszły spod ręki Alice Oseman.
 
Heartstopper. Yearbook zawiera ekskluzywne treści ze świata Nicka i Charliego: nigdy wcześniej niepublikowane ilustracje, wyjątkowy minikomiks, profile postaci, mnóstwo ciekawostek, które dają wgląd w proces twórczy Alice Oseman i są opowiadane przez Alice (a właściwie przez jej komiksowy awatar).
 
Na platformie Netflix można obejrzeć 8-odcinkowy serial na podstawie komiksu. Scenarzystką jest Alice Oseman. W rolach głównych: Kit Connor (jako Nick) oraz Joe Locke (jako Charlie).W przygotowaniu sezon 2. i 3. serialu.

Pierścień ognia
Cykl: Kroniki Atlantydy. Tom 2
Marah Woolf
Taris nie może uwierzyć, że Malachi naprawdę nie żyje. Azrael nie kontaktuje się z nią, więc zdesperowana dziewczyna postanawia jechać do Londynu. Niestety natrafia na Azraela z inną kobietą. Nie może uwierzyć w to, co widzi ale Azrael twierdzi, że Taris nic dla niego nie znaczyła, a ich umowa nie powiodła się nie z jego winy. Malachi chciał umrzeć i nie prosił o odroczenie śmierci.
 
Świat Taris rozpada się na kawałki. Najpierw straciła brata, potem musiała się zmierzyć ze zdradą Azraela, a to jeszcze nie koniec…
 
Aristoi rozkazują Taris odszukać pierścień ognia – w przeciwnym razie dusza jej brata trafi w ręce demonów. Dziewczyna nie ma wyboru: znów udaje się na poszukiwania… Demony – także te wewnętrzne – nie zamierzają jednak ułatwiać jej życia. Czy Taris odnajdzie w sobie siłę, aby się im przeciwstawić?
 
Śmiertelniczkę Taris i nieśmiertelnego Azraela dzieli wszystko – pochodzenie, wartości, siła, a nawet poczucie humoru. Ale może różnice tak naprawdę są po to, by łączyć?
 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022