25 października 2023

Wydawnictwo ToTamto (imprint dziecięcy Wydawnictwa Czarna Owca) - zapowiedzi listopad 2023 - luty 2024

Rachel Poliquin

Muzeum dziwacznych pozostałości w ciele

Tytuł oryginalny: The Museum of Odd Body Leftovers

Tłumaczenie: Adam Pluszka

Listopad 2023

Wiek 6+

Poznaj najdziwniejsze muzeum, jakie kiedykolwiek zwiedzisz – to, które znajduje się w twoim ciele!

Czy wiesz, że twoje niesamowite fantastyczne ciało to żywe, oddychające muzeum ewolucji? Przyjrzyj się uważnie, a znajdziesz w nim elementy, które były przydatne w dawnych czasach, gdy życie ludzi różniło się od dzisiejszego.

Po tym Muzeum Dziwacznych Pozostałości w Ciele oprowadzą cię przewodnicy turystyczni – Ząb Mądrości i Znikająca Nerka. Pokażą zwariowane muzeum poświęcone małpim mięśniom, kikutom ogonów, czkawce, eksplodującym organom, szkorbutowi i wszystkim innym pozostałościom, które mamy w ciele – i opowiedzą ich historie z zamierzchłej przeszłości. Zanim dotrzecie do sklepu z pamiątkami, zrozumiecie, że ewolucja jest chaotyczna, niedoskonała i nieustająca. Nasze ciała reagują na warunki środowiska i stale się zmieniają, a jest tak wiele rzeczy wciąż nieznanych, które tylko czekają, żeby je odkryć.

To wciągające, zabawne i piękne dla oka muzeum, które zechcesz odwiedzać raz za razem.


Octavio Pintos, Martin Lannuzzi

Jak jedzą zwierzęta, Jak śpią zwierzęta

Tytuł oryginalny: Comilones, Dormilones

Tłumaczenie: Joanna Ostrowska

Styczeń 2024

Wiek 6+

 

Jak jedzą zwierzęta

 Co jedzą zwierzęta? Jak często spożywają posiłki, ile pożywienia potrzebują, jakie techniki stosują w trakcie polowań?

Każda żyjąca istota musi jeść. Jedzenie zapewnia jej substancje odżywcze, energię i inne korzyści, niezbędne do życia i rozwoju. Ale zwierzęta są różne, różne są także ich sposoby odżywiania się.

Poznaj zwierzęta o niesamowitych i zaskakujących sposobach zdobywania i spożywania pokarmu.

Dowiesz się, jak jedzą, jak walczą o przetrwanie, jak polują na zdobycz, jak trawią pokarm oraz wielu innych ciekawostek.

Na kartach tej książki poznasz wybrane zwierzęta, żyjące w różnych zakątkach naszej planety i w rozmaitych środowiskach między innymi piranie, komary, ślimaki, koale, wielbłądy, pingwiny, pandy jelenie czy kolibry.

To książka, do której można wielokrotnie wracać, bo na pełnych detali i faktów ilustracjach, za każdym razem można odkryć coś nowego.

 

Jak śpią zwierzęta

Jak śpią zwierzęta? Kiedy i gdzie śpi rekin? Jak długo śpi goryl? W jakiej pozycji śpi słoń?

Zwierzęta potrzebują snu tak samo jak ludzie. Ale śpią zupełnie inaczej… niektóre śpią podczas lotu lub pływania, niektóre potrzebują tylko minuty odpoczynku, a inne śpią z ciągle otwartymi oczami.

Poznaj zwierzęta o niesamowitych sposobach spania, które umożliwiają im przetrwanie.

Dowiedz się, jak śpią zwierzęta z różnych miejsc planety i podążaj za nimi drogą morską, lądową i powietrzną.

Odkryj sekrety ośmiornic, pszczół, flamingów, motyli, krokodyli, nietoperzy, żyraf, niedźwiedzi i wielu innych zwierząt.

To książka, do której można wielokrotnie wracać, bo na pełnych detali i faktów ilustracjach, za każdym razem można odkryć coś nowego.


Karen Romano Young

Antarktyda

Tytuł oryginalny: Antarctica

Tłumaczenie: Adam Pluszka

Luty 2024

Wiek: 9+
 

Antarktyda – rozległa, zimna, tajemnicza i pełna sekretów.

Wyrusz wraz z autorką w podróż po Antarktydzie. Poznaj fascynującą dziką przyrodę. Spędź czas z najfajniejszymi stworzeniami na ziemi nad i pod lodem: pingwiny cesarskie, orki i słonie morskie. Przygotuj się na zimno i odkryj jedne z najsurowszych krajobrazów na Ziemi, podążając śladami odważnych odkrywców.

Sprawdź także, jak naukowcy radzą sobie tu dzisiaj i czym zajmują się przez cały dzień – od badania zmian klimatycznych po badania rdzeni lodowych mających prawie milion lat. Dowiedz się, jak zmienia się to wyjątkowe miejsce i co to oznacza dla naszej planety.

Ten zamarznięty kontynent pełen jest niesamowitych historii. Odkryj tajemnice zmrożone w pradawnych lodach Antarktydy!


Idoia Iribertegui
Pierwsza miesiączka

Tytuł oryginalny: La regla numero 1

Tłumaczenie: Katarzyna Kozioł-Galvis

Luty 2024

Wiek: 9+


Telma zapisuje w swoim pamiętniku wszystkie emocje, jakie wywołuje w niej pierwsza miesiączka: smutek, strach, zagubienie…

Potwór przybył!

Ale dzięki rodzinie i przyjaciołom zrozumie, że jest to naturalny proces i poczuje się przygotowana na nowe osobiste wyzwania.

Jej przyjaciółka Chloe obeznana z całym procesem, dzięki doświadczeniom przyjaciółki, nie może się doczekać swojej pierwszej miesiączki.

Ostatecznie kluczem do poskromienia „potwora” okazuje się empatia, pozytywne nastawienie, szczera rozmowa oraz zdobywanie informacji bez wahania.

Opowieść nastolatek połączona z faktami to świeże i zabawne spojrzenia na tak ważne wydarzenie w życiu dziewczyn, jakim jest pierwsza miesiączka. To książka, która musi się znaleźć w biblioteczce każdej z nich!

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022