08 lipca 2024

Z książką na urlop! ☀ Nowości od wydawnictwa Novae Res.


 

Obraz zawierający tekst, książka, symbol, Czcionka

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Wilcze ziele”

Autor: Agnieszka Fortuna

Rodzaj literatury: Kryminał

Data premiery: 1.07.2024

Dobry pasterz odda życie za swoje owce. Złemu – posłużą za ofiarę…


W Saszynie, niewielkiej wiosce, dochodzi do zagadkowej śmierci młodego wikarego. Policja zleca zbadanie sprawy prywatnej detektywce, Milenie Karskiej, słynącej z niekonwencjonalnych metod pracy i ciętego języka. Ta – z pomocą swojego przyjaciela, Filipa Łabędzkiego – rozpoczyna śledztwo, które zaprowadzi ją na najwyższe szczeble kościelnej hierarchii.


Co tak naprawdę wydarzyło się feralnego dnia na plebanii w nikomu nieznanej wsi? Kiedy nikomu poza Karską nie będzie już zależało na poznaniu prawdy, okaże się, że tajemnice niekiedy przyciągają zło…


 

 

 

 

Obraz zawierający tekst, książka, plakat, sztuka

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Co by było, gdyby…”

Autorzy: Jana Inna

Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa 

Data premiery: 3.07.2024

Historia rodzinna nie definiuje twojej przyszłości

Pochodząca z wielodzietnej, chłopskiej rodziny Zosia robi wszystko, by zdobyć wykształcenie i wyrwać się z domu. Widząc, jak jej bliscy pogrążają się w nałogu alkoholowym, poprzysięga sobie, że nigdy nie pójdzie w ich ślady. Niewiele brakuje, aby nie dotrzymała słowa…

Mateusza poznaje na studenckim obozie w górach. Różni ich miejsce urodzenia – ona pochodzi z Żuław, a on ze Śląska – łączy (oprócz miłości od pierwszego wejrzenia) rodzinna podatność na uzależnienia. Tak zaczyna się związek pełen wzlotów i upadków.


„Co było, gdyby” to jednak nie tylko historia Zosi oraz jej licznej, bardzo zżytej rodziny. To także opowieść, która pokazuje, że alkoholizm to choroba jak każda inna. Może dotknąć każdego – w tym ludzi dobrych, uczciwych i pracowitych, takich jak Stefaniakowie czy Bystrzyccy.

 

 

 

Obraz zawierający tekst, obraz, sztuka, Ludzka twarz

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Kręte drogi arkadyjskich zamierzeń”

Autor: Bruno Janiszewski

Rodzaj literatury: Inne
Data premiery: 4.07.2024

Pełna snów i poezji podróż po Polsce


„Kręte drogi arkadyjskich zamierzeń” to introspektywna podróż do krainy przeczuć, zwątpień i nadziei. Wraz z bezimiennym narratorem czytelnik wyrusza w fascynującą wędrówkę przez czas oraz przestrzeń, przyglądając się jego poszukiwaniom własnego miejsca w świecie.


Podczas tułaczki przez opustoszałe ulice warszawskich Starych Bielan, starego miasta Sandomierza i Zamościa narrator spotyka postaci, które inspirują go do snucia refleksji o istocie podróżowania, a także wartości sztuki czy nieodłącznych dla ludzkiej egzystencji utrapieniach.

Wśród jego licznych wizji na granicy snu i jawy powraca niczym echo piękna, tajemnicza kobieta. To ona staje się najważniejszym obrazem towarzyszącym mu w pogoni za magią chwili – słońca przeciekającego przez gałęzie drzew, nocnych rozmów przy wodzie z miętą czy pokrytych śniegiem kocich łbów starówki, z której sączy się muzyka ulicznych grajków…

 

 

Obraz zawierający tekst, niebo, chmura, na wolnym powietrzu

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Lato drugich szans”

Autor: Dagmara Zielant-Woś

Rodzaj literatury: Literatura kobieca
Data premiery: 5.07.2024

Czasami wsparcie nadchodzi z najmniej oczekiwanej strony…


Iris przez wiele lat zmagała się z presją toksycznego środowiska. Jednak gdy w końcu kontrolująca matka znika z jej życia, kobieta podejmuje decyzję o rozwodzie, by uwolnić się także od przemocowego męża. Scott na co dzień mierzy się z trudami dotykającymi samotnego ojca dwóch córek i nadal próbuje uporać się z zaborczością swojej byłej żony.

Na pierwszy rzut oka tych dwoje nie łączy zbyt wiele. Jednak Iris i Scott spotkali się już wcześniej, a teraz los ponownie postanawia skrzyżować ich ścieżki. Szybko się okazuje, że mimo upływu czasu uczucia między nimi nie wygasły – zarówno te ciepłe, jak i te wywołujące ból. Teraz oboje muszą uporać się z byłymi partnerami, którzy nie ułatwiają im życia. Iris i Scott stają też przed o wiele trudniejszym zadaniem, jakim jest skonfrontowanie się z błędami przeszłości. Czy wystarczy im sił, by wybaczyć zarówno sobie, jak i innym? Iris i Scott muszą zmierzyć się z niełatwymi emocjami i jeszcze trudniejszymi rozmowami, nim zdecydują, czy są gotowi dać sobie drugą szansę. A latem może wydarzyć się wszystko…

 

 

 

Obraz zawierający tekst, plakat, projekt graficzny, kreskówka

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Masz jeszcze czas”

Autor: Anna Frankowska

Rodzaj literatury: New adult
Data premiery: 8.07.2024

Wykorzystaj każdą chwilę


Pierwsza Katastrofa Klimatyczna zmusiła świat do podjęcia drastycznych kroków. W 2521 roku życie po ukończeniu szkoły średniej czeka jedynie osoby o wyjątkowych talentach oraz te, które mogą liczyć na łut szczęścia.


18-letnia Aleks Has nie planuje brać udziału w wyścigu o przyszłość. Woli w pełni wykorzystać kilka ostatnich lat, dlatego wraz ze swoją przyjaciółką postanawia dobrze się bawić i realizować zadania z listy rzeczy do zrobienia przed śmiercią.

Wszystko się zmienia, gdy poznaje losowo ocalonego Doriana. Od pierwszej rozmowy oboje czują, że tylko razem są w stanie wyjść z mroku, w którego objęciach znaleźli bezpieczne schronienia. Nawet jeśli podążanie tą drogą wiele kosztuje, a wszystko zdaje się krzyczeć, że finał może być tylko jeden… Tylko od nich zależy, czy zdecydują się poszukać odpowiedzi na najważniejsze pytanie: Co, jeżeli jeszcze jest czas?

 

 

Obraz zawierający tekst, ubrania, plakat, osoba

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Otchłań”

Autor: Lucy O’Neill

Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 8.07.2024

Kiedy już wydaje ci się, że wygrałeś, los pokazuje ci środkowy palec


Feargal Corcoran od dnia swoich narodzin był… rozczarowaniem. Jego matka, Margaret, tak bardzo pragnęła córki, że czuła wstręt do własnego syna i nie potrafiła okazać mu choć odrobiny czułości. Ojciec, który traktował go z chłodną obojętnością, zmarł zmożony chorobą. Chłopcem zajmował się więc dziadek, dopóki Margaret nie postanowiła ponownie wyjść za mąż.


Kiedy irlandzki biznesmen, Sheridan Loughlin, bierze ślub z matką Feargala, wszystko się zmienia. Między ojczymem a dorastającym młodzieńcem rodzi się nietypowa więź, która wykracza poza ramy zdrowej relacji. Sheridan z początku jest pod ogromnym wrażeniem pasierba, co w miarę upływającego czasu przekształca się w pełen emocji, cierpienia, przemocy i okrucieństwa związek.

 

Nie romans – zażyłość, która odkrywa najciemniejsze strony Loughlina. Toksyczne zależności, niezdrowe schematy oraz skomplikowane uczucia – „Otchłań” zabiera czytelników w podróż po najmroczniejszych zakamarkach ludzkiej psychiki.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022