20 lutego 2024

Z miłości do czytania


Tytuł: „Wolność, seksualność, miłość”
Autor: Zdzisław Sybilski, Sabina Kummer-Wesenberg
Rodzaj literatury: Poradnik
Data premiery: 12.02.2024

Natura ludzkiej seksualności wcale nie jest tak oczywista, jak mogłaby się nam wydawać.

„Wolność, seksualność, miłość” to książka, która w nowatorski, nieco prowokacyjny sposób porusza tematykę ludzkiej, a zwłaszcza kobiecej seksualności. Zawarte w niej informacje, mimo, że zgodne z prawdą i nauką, mogą wywołać oburzenie wśród niektórych Czytelniczek i Czytelników. Autorzy mają jednak nadzieję, że jednocześnie zasieją w ich głowach nieco skłaniającego do refleksji niepokoju, który będzie zachętą do odrzucenia lub zmodyfikowania utartych schematów. Sabina Kummer-Wesenberg i dr Zdzisław Sybilski w swojej książce poruszają tematy dotyczące moralności, zazdrości, zaburzeń seksualnych, niepłodności, a przede wszystkim wpływu wychowania na seksualność kobiet. Poświęcają także uwagę takim zagadnieniom jak: strategie wyboru partnera, język ciała, osiąganie orgazmu czy skuteczne metody flirtu. Czytelnicy znajdą też w książce sporo kontrowersyjnych tematów dotyczących pornografii, zdrad, swobody seksualnej oraz naturalnej skłonności człowieka do poliamorii. Przede wszystkim jednak przeczytają o wolności. Wolności wyboru, wolności seksualnej i wolności decydowania o swoim życiu.


 

Tytuł: „Joanna”
Autor: Elżbieta Hutnik
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 13.02.2024

Prawda jest bliżej, niż myślisz.

Błyskotliwa i pełna zagadek opowieść o perypetiach pewnej bogatej rodziny biznesmenów. Joanna Jasińska to szczęśliwa żona, matka oraz gospodyni domowa, której idealne życie niespodziewanie się rozpada. Po trzynastu latach małżeństwa przez przypadek podsłuchuje rozmowę swojego męża i dowiaduje się, że Robert chce się jej raz na zawsze pozbyć. Mimo że wiadomość jest dla niej szokująca, Joannie udaje się zachować zimną krew i przygotować do ucieczki w tajemnicy przed mężem. Ma na to dwa tygodnie. Oburzona i wściekła ani myśli dać się usunąć z drogi swojemu małżonkowi, a tym bardziej potencjalnym zbirom, jakich ten mógłby wynająć do brudnej roboty. Powoli w głowie Joanny rodzi się plan zemsty i spektakularnego wielkiego finału, który ma się rozegrać na jej własnych zasadach…


 

Tytuł: „Zapomimajka”
Autor: Leszek Posiewała
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 13.02.2024

Nie ma nic smutniejszego niż samotne dzieciństwo Kilkunastoletnia Majka ma wszystko, o czym inne dzieci w jej wieku mogą tylko pomarzyć – a przynajmniej tak twierdzą dorośli. Dziewczynka i jej młodszy brat ciągle słyszą, że są kochani oraz najważniejsi. Nikt jednak nie widzi, że ich rodzice zajmują się głównie spełnianiem własnych marzeń lub ambicji, nie darząc dzieci wystarczającą uwagą oraz czułością. Z tego powodu Majka coraz bardziej zamyka się w sobie. Swoje przeżycia, pragnienia i myśli przelewa na papier, tworząc rysunki idealnej rzeczywistości, w której nie brakuje dobrych, opiekuńczych dorosłych oraz jej ulubionych kwiatów – niezapominajek… „Zapomimajka” to poruszająca książka, która pozwala spojrzeć na świat oczami dziecka. Ta wzruszająca powieść skłania do chwili refleksji i wyciągnięcia własnych wniosków na temat wychowania, dzieciństwa, a także samotności.


 

Tytuł: „Bądź blisko mnie”
Autorzy: Klaudia Krawczyk
Rodzaj literatury: Literatura młodzieżowa
Data premiery: 14.02.2024

Nie tylko dorośli muszą podejmować dorosłe decyzje.

Miłość, przyjaźń i poświęcenie – te trzy słowa definiują życie Victorii Taylor, nieśmiałej siedemnastolatki, która właśnie rozpoczyna ostatni rok nauki w East Side High School. Jej codzienność byłaby spokojna i poukładana, gdyby nie problemy z Kyle’em, szkolną gwiazdą. Nieustanne zaczepki oraz prowokacje sprawiają, że Victoria i jej przyjaciółka Kate niemal każdego dnia wracają do domu poirytowane.
Wszystko się zmienia, gdy po kolejnej ostrej wymianie zdań dziewczyna ulega wypadkowi. Nieoczekiwanie w Kyle’u budzą się wyrzuty sumienia. Pragnie się zmienić i naprawić swoje zachowanie. Na dodatek Jason, chłopak Victorii, wyznaje jej długo skrywany sekret. Wkrótce okaże się, że to dopiero początek niespodzianek, jakie los przygotował dla dziewczyny…

Bądź blisko mnie to przejmująca opowieść o miłości, lojalności i nieodwracalnych konsekwencjach, które niesie ze sobą podejmowanie trudnych wyborów.


 

Tytuł: „Ostatnie tango”
Autor: Piotr C.
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 15.02.2024

Najlepsze chwile w życiu to te, kiedy zaczynasz odliczanie dni do śmierci.

Trzy kobiety.

Narkotyki.

Wielka wygrana.

I zdrada.

Kiedy Drwalu, dawny zawodnik, kibol i gangster, kończy odsiadkę i zostaje taksówkarzem, jego życie staje się mierne i nudne. Nie dodają mu barw ani
drobna dealerka narkotykami, ani kobiety, które bierze do łóżka, ani tabletki, które losuje ze słoika. W końcu czterdziestoczteroletni Drwalu ma dość. Postanawia znaleźć sposób, by zadać sobie śmierć szybko i skutecznie. Wyznacza datę rozstania ze światem i wtedy wszystko się komplikuje: wygrywa los na loterii i postanawia ostatni raz przed śmiercią zaszaleć w Warszawie.
A jeśli musisz żyć w Kombinacie, A jeśli musisz jeździć taksówką, A jeśli handlujesz narkotykami, A jeśli zostało ci osiem dni życia, I wszyscy na ciebie polują… Co robisz?


 

Tytuł: „Deprawacja”
Autorzy: Sandra Cicha
Rodzaj literatury: Kryminał
Data premiery: 16.02.2024

Miłość nie wybacza.

Czersk to mała miejscowość, której mieszkańcy bardzo dobrze się znają i wiedzą o sobie niemal wszystko. A przynajmniej tak im się wydaje… Gdy w mieście znikają dwie młode dziewczyny, iluzja lega w gruzach. Początkowo wszyscy są przekonani, że nastolatki z trudną przeszłością uciekły z domu. Odnalezienie brutalnie okaleczonych zwłok jednej z nich kładzie kres plotkom, jednocześnie wywołując lawinę kolejnych. Mieszkańcy boją się, że zbrodnia ma związek z niedawno otwartym „ośrodkiem dla bestii”, w którym osadzani są najbardziej niebezpieczni przestępcy bez szans na resocjalizację. Rozwiązaniem zagadki zajmuje się Robert Grubicki, policjant Komendy Powiatowej w Chojnicach oraz kuratorka sądowa, Małgorzata Drobińska. Badając kolejne tropy, odkrywają brudne sekrety i niebezpieczne obsesje mieszkańców, które z dnia na dzień coraz bardziej komplikują śledztwo… Czy uda im się dotrzeć do prawdy?


 

Tytuł: „Amantes”
Autorzy: Katarzyna Grzegrzółka
Rodzaj literatury: Thriller
Data premiery: 17.01.2024

Miłość nie wybacza.

Rodzina Domańskich zostaje brutalnie zamordowana we własnym domu. Nie ma żadnych świadków zdarzenia, jest za to mnóstwo krwi i tajemnicze znaki na ścianach mieszkania. Śledztwem zajmuje się komisarz Jan Bury wraz ze swoją ekipą, do której przynależy Franek Staniszewski. Młody, bo taki jest jego pseudonim, dopiero wraca do pracy po podróży poślubnej i nie spodziewa się nadchodzącej katastrofy. Pewnego dnia przychodzi do domu i nie zastaje w nim swojej żony. Czuje niepokój, a jego obawy się sprawdzają, gdy niespodziewanie otrzymuje wiadomość z nieznanego numeru. Okazuje się, że Agnieszka została porwana, a jedyną szansą na jej odzyskanie jest relacjonowanie postępów w śledztwie dotyczącym rodziny Domańskich. Przerażony mężczyzna postanawia grać na zwłokę, jednak pojawiają się kolejne ofiary, a porywacz zaczyna tracić cierpliwość. Ulice miasta spływają krwią i nikt nie może czuć się bezpiecznie…


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022