05 kwietnia 2024

Zaczytaj się w kwietniu!

 

Tytuł: „Wonder”
Autor: Karolina Glabisz
Rodzaj literatury: New adult
Data premiery: 3.04.2024

Życie jest pełne cudów.

Minęły dwa lata, od kiedy Simon i Aimee widzieli się po raz ostatni. Jego kariera stanęła w miejscu, ona po skończeniu studiów próbuje odnaleźć się w prawdziwym, dorosłym życiu. Każde z nich poszło w swoją stronę, a przynajmniej tak mogłoby się wydawać...

Zaskakujące spotkanie w kawiarni sprawia, że bolesne wspomnienia powracają, a pytania, które nigdy nie zostały zadane, zaczynają domagać się odpowiedzi. Aimee nie rozumie, dlaczego Simon zdecydował się wrócić do Toronto. Wie natomiast, że po tylu miesiącach ciszy nagle wszędzie jest go pełno – nie tylko w jej życiu prywatnym, lecz także zawodowym. Uporządkowana codzienność Aimee lada chwila runie w gruzach, a ona będzie musiała raz jeszcze skonfrontować się z uczuciem, które nigdy tak naprawdę nie wygasło. „Wonder” to historia o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. To także opowieść o tym, że warto wierzyć w cuda, bo nie wiadomo, kiedy mogą się zdarzyć.


 

Tytuł: „Sekrety”
Autorzy: Anna Kujawa
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 4.04.2024

Prawda nie zawsze wyzwala.

Aneta po wielu latach postanawia wreszcie odwiedzić swoją ukochaną babcię. Pakuje walizki i wyjeżdża na wieś, aby odetchnąć od nużącej codzienności. Szybko
zadomawia się w ciepłym, wypełnionym zapachem świeżego chleba domu, a długie rozmowy z babcią napełniają ją spokojem oraz poczuciem bliskości.

Z każdym dniem powracają do niej wspomnienia: zarówno te dobre, związane z dziadkami i pięknem otaczającej przyrody, jak i te złe, ukryte głęboko, które rozpaczliwie starała się wyprzeć. Spotkanie z kolegą z dzieciństwa uświadamia Anecie, że to, co wydarzyło się dawno temu, wciąż rzuca cień na jej życie i uniemożliwia nawiązanie głębokich relacji.

Otoczona troską babci, znajduje w sobie siłę, by wrócić myślami do traumatycznych chwil. Odkrycie prawdy o krzywdzie doznanej od tych, którym najbardziej ufała, stanie się pierwszym krokiem w podróży przez labirynt sekretów...


 

Tytuł: „Na chwiejnych nogach”
Autor: Marcin Pełka
Rodzaj literatury: Fantasy
Data premiery: 8.04.2024

Ulubiony bohater otuliny Wielkiego Boru powraca!

„Na chwiejnych nogach” to trzecia część przygód uwielbianego przez czytelników, upadłego rycerza, Ulricha von Bauma! Pogromca żyłaka i właściciel
niesfornej grzywki w typowy dla siebie sposób popada w tarapaty, z których wychodzi zwycięsko tylko dzięki szczęściu, przypadkowi oraz... niewybrednym trunkom.

Tym razem rycerz musi powstrzymać krucjatę wściekłego hrabiego Leibnitza, uratować karczmę przed najazdem łupacza, a także uwolnić się z jaskini i przy okazji nie dać się zabić strzydze – a to wszystko na chwiejnych nogach! Czy mu się powiedzie? Ten zbiór dwudziestu szalonych historii z krainy magii, mchu oraz roztoczy rozbawi każdego czytelnika do łez oraz pokrzepi słusznymi porcjami najprzeróżniejszych napitków.


 

Tytuł: „Tinder jajko”
Autorzy: Michał Toczyński
Rodzaj literatury: Science fiction
Data premiery: 9.04.2024

Niech sztuczna inteligencja zostanie twoją swatką.

Rok 2030. Zmiany na świecie zaszły tak szybko, że ludzie przestali je rozumieć. Po Dniu Osobliwości, w którym sztuczna inteligencja udowodniła swoją przewagę nad człowiekiem, ludzie dobrowolnie oddali jej rządy nad światem. Internet został ograniczony, samochody stały się zbędnymi muzealiami, a w telewizji pozostały tylko trzy kanały. W tym świecie żyje Adam, na którego codzienność składa się bezsensowna praca i samotne popołudnia. Kiedy mężczyzna postanawia zakończyć długoletni związek, AI stawia mu ultimatum. Rozwód może dojść do skutku, jeżeli Adam weźmie udział w eksperymentalnym programie. Jego szczegóły owiane są tajemnicą, ale jedno jest pewne: chodzi o zwiększenie szans na znalezienie miłości, lepszą pracę i awans społeczny. Adam zgadza się, ale jednocześnie na własną rękę przeszukuje popularną aplikację dla singli.

Kto wygra w wyścigu po miłość: człowiek czy sztuczna inteligencja?

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022