Luty może być najkrótszym miesiącem, ale jeśli chodzi o książkowe premiery – będzie intensywnie! Przygotowaliśmy zestaw tytułów, które wciągną od pierwszej strony, zaskoczą zwrotami akcji i zostaną z Wami na długo. Niezależnie od tego, czy macie ochotę na silne emocje, tajemnice czy inspirujące refleksje – nasze nowości na pewno Was nie zawiodą!
Tytuł: „Nadchodzi susza”
Autor: Monika Wiśniewska
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 11.02.2025
W czasie nieurodzaju można liczyć tylko na cuda
Rok 2031. Polska pogrąża się w kryzysie, a susza i głód odbierają ludziom nie tylko nadzieję, ale także wiarę. Władze starają się chronić obywateli, kryjąc przed nimi prawdę, ale Henryk Dębski, dziennikarz z niewielkiej wsi, widzi, że sytuacja wymyka się spod kontroli.
Parę lat później, kiedy w noc dożynek zostaje wezwany do zbadania krateru, który pojawił się na polu bogobojnej rodziny Kłosowskich, upewnia się w przekonaniu, że nic nie wróci już do normalności.
Wraz z meteorytem do wsi przybywa dziewczyna – istota, która według świadków „spadła z nieba”. Jej obecność wywołuje poruszenie i lęk, a cuda, które jej towarzyszą, całkowicie zachwieją wiarą Henryka. Czy siła, która przybyła z nieba, okaże się darem… czy ostrzeżeniem dla ludzi?
Tytuł: „Liberalizm społeczny – wizja lepszego świata”
Autor: Czesław Sikorski
Rodzaj literatury: Literatura popularnonaukowa
Data premiery: 12.02.2025
Jest jeden naród, ludzki naród
„Liberalizm społeczny – wizja lepszego świata” to przenikliwa analiza najważniejszych problemów społecznych i politycznych współczesnej Polski.
Profesor Czesław Sikorski bada fundamenty systemów autorytarnych, wyjaśnia ideologię liberalną oraz pokazuje, jak kształtuje się polityka klimatyczna. Jego książka rzuca światło na różnice między ustrojami państw, obnaża narzędzia manipulacji oraz wzywa do przełamania uprzedzeń i tradycyjnych nawyków. Autor rozlicza wieloletnie działania byłego rządu PiS, stawiając w centrum wolność jednostki i potrzebę nowej umowy społecznej.
Czy możliwa jest zmiana, która przyniesie prawdziwie lepszy świat?
Tytuł: „Bestie i inne przydrożne dzieci”
Autor: Paweł Rzodkiewicz
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 13.02.2025
Mała wioska, wielka tajemnica i chłopiec, który zmienia wszystko
Na pierwszy rzut oka – Sylwek jest zwyczajnym chłopcem z małej wsi. Od dzieciństwa kryje w sobie niezwykły dar: żaden cios nie jest w stanie go dosięgnąć. Dla jednych to przekleństwo, dla innych dar od Boga. Rodzice, proboszcz i ambitny nauczyciel wychowania fizycznego snują własne plany, w których wyjątkowość chłopca staje się kluczem do realizacji ich marzeń. Jednak życie w małej społeczności pełne jest zarówno radości, jak i cieni – od dziecięcych zabaw po inicjację w dorosłość. Czy dar Sylwka stanie się jego błogosławieństwem, czy przekleństwem? Jak wpłynie na ludzi wokół niego? „Bestie i inne przydrożne dzieci” to opowieść o marzeniach, ambicjach i nieoczywistej cenie wyjątkowości.
Tytuł: „Chronosfera. Dziedzictwo czasu”
Autor: Tomasz Tomaszewski
Rodzaj literatury: Science fiction
Data premiery: 17.02.2025
Jeśli chcesz cofnąć czas, musisz zapłacić wysoką cenę
Krakowski przedsiębiorca, pięćdziesięcioletni Grzegorz Walewski, na targu staroci kupuje wyjątkowy zegarek. Prevdisas Geneve ma ponoć magiczne właściwości – pozwala podróżować w czasie, aby zapobiegać katastrofom i zmieniać bieg historii. Początkowo sceptyczny wobec tej legendy, Walewski nie spodziewa się, że już po pierwszym użyciu czasomierza jego życie oraz otaczająca go rzeczywistość zmienią się na zawsze.
Grzegorz szybko odkrywa, że walka z przeznaczeniem bywa śmiertelnie niebezpieczna, zwłaszcza gdy po drugiej stronie czai się ktoś, komu wyjątkowo zależy na ochronie czasoprzestrzeni przed wszelką ingerencją. Wkrótce w tkance rzeczywistości zaczynają zachodzić zaskakujące zmiany, a Walewski traci pewność, czy w tej walce stoi po stronie dobra czy zła…
Tytuł: „Zapiski dobrego łotra”
Autor: Andrzej Mathiasz
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 18.02.2025
Istnieją pytania, na które nawet Bóg nie zna odpowiedzi
W Raju, gdzie Dobry Łotr, ukrzyżowany wraz z Chrystusem, trafia przed wszystkimi, rzeczywistość nie jest tak idylliczna, jak mógłby oczekiwać. Niewyremontowane przestrzenie, samotność i niełatwe dyskusje z Bogiem, który okazuje się bardziej krytyczny niż miłosierny, prowadzące do nieoczekiwanych zwrotów akcji. Rozmowy pełne ironii i głębokich przemyśleń zmuszają bohatera (a któż nie jest choć trochę łotrem) do zadawania pytań o sens życia, miłości i poświęcenia. Każda odpowiedź, którą otrzymuje, przynosi nowe wątpliwości i odkrycia, które ukazują ludzką naturę w nieoczekiwanym świetle.
„Zapiski Dobrego Łotra” to przewrotna, pełna humoru i goryczy opowieść, przypominająca o tym, że poszukiwanie prawdy nie kończy się nawet po drugiej stronie życia.
Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee
Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.
Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!
Artur Kawa 2011-2022