21 maja 2024

Zaczytaj się w maju! I Nowości wydawnicze od Novae Res.

.

Obraz zawierający tekst, sztuka, obraz, plakat

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Tajne operacje wróbla Eryka”

Autor: Kamil Śmigielski

Rodzaj literatury: Literatura dziecięca
Data premiery: 13.05.2024

 

Kolejna porcja przygód dzielnego wróbla i jego walecznych przyjaciół!


Grupa bojowa z Chwalimierza nie może narzekać na nudę. Przyjaciele znów muszą stawić czoła niebezpieczeństwu, by uratować życie swoich bliskich.
Najpierw spróbują odbić Zbycha – brata marynarza Taja – z rąk ich największego wroga, Ferdynanda. Potem rozpoczną wyścig z czasem, aby odnaleźć antidotum dla Marioli, która przez pomyłkę wypiła truciznę. A na koniec ruszą na pomoc samej ukochanej Eryka, porwanej przez nieznanego sprawcę. Wyzwania są ogromne. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych dla odważnego wróbla i jego przyjaciół!


„Tajne operacje wróbla Eryka” to pełna humoru opowieść o sile przyjaźni, pokonywaniu własnych słabości i chęci niesienia pomocy tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

 

 


 

Obraz zawierający tekst, książka, Akcesoria modowe, akcesoria

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Ozyrys”

Autor: Sylwia Maruszczak-Płuciennik

Rodzaj literatury: Fantasy
Data premiery: 13.05.2024

 

Często najbardziej przeraża nas to, czego pragniemy najmocniej


Człowiek uważany niegdyś za boga zaczyna tracić poparcie w legendarnej Radzie Błękitnego Miasta. Wielkiego Mistrza Szu, Ozyrysa, po 6000 lat dopada… starość. Podczas wizyty we Wszechświecie numer jeden spotyka jednak dziewczynę, która może okazać się tymczasowym rozwiązaniem jego problemów.


Natalia to utalentowana wojowniczka. Pomimo młodego wieku udało jej się dostać do straży pałacowej Królestwa Ziemi. To prestiżowa praca, która zapewnia wygodne życie, ale mimo to dziewczyna czuje, że czegoś jej brak. Wszystko się zmienia, kiedy nieoczekiwanie otrzymuje propozycję objęcia stanowiska osobistej asystentki Ozyrysa.


Dla Natalii taka posada wydaje się spełnieniem marzeń. Kiedy jednak dociera do Błękitnego Miasta, dopadają ją wątpliwości. Już wkrótce okaże się, że były one uzasadnione… A jej rola asystentki poszerzy się o dodatkowe obowiązki. „Ozyrys” to powieść pełna magii, smoków, emocji i politycznych intryg, która pokazuje, że koniec może czasami oznaczać początek.

 

 


 

Obraz zawierający tekst, plakat, Czcionka, projekt graficzny

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Miłość i rękawice bokserskie”

Autor: Ewa Pruchnik

Rodzaj literatury: Literatura kobieca

Data premiery: 14.05.2024

W boksie, tak jak w miłości, najważniejsza jest wytrwałość


Dzieciństwo Róży, które przypadło na czasy PRL-u, naznaczyła choroba ukochanej mamy. Może to właśnie trudne doświadczenia sprawiły, że dziewczynka od najmłodszych lat była zaradna, ale też nieco zadziorna, i wierzyła, że zawsze da sobie radę. Najlepiej czuła się w towarzystwie swojego przyjaciela, Waldiego, a ukojenie znajdowała w męskim, brutalnym sporcie – boksie. Gdy w wieku dwunastu lat poznała Boksera, szorstkiego oraz potężnie zbudowanego mężczyznę, którego poprosiła o trenowanie, nie wiedziała, że tak bardzo wpłynie na jej życie rodzinne… I okaże się brakującą cząstką w jej malutkim świecie.


„Miłość i rękawice bokserskie” to wzruszająca, pełna ciepła i czułości powieść o tym, że ludzie, którzy są sobie pisani, zawsze się odnajdą – bez względu na czas, odległość oraz przeciwności losu.

 


 

 Obraz zawierający tekst, Ludzka twarz, plakat, ubrania

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Wpół do końca czasu”

Autor: Magda Adamska

Rodzaj literatury: Literatura młodzieżowa
Data premiery: 14.05.2024

Przekrocz granice swojego świata


Nastoletnia Jane Halley ma wyjątkowy dar: dostrzega odkształcenia przestrzeni i śni powtarzające się sekwencje wzorów. Jej życie biegnie spokojnym i uporządkowanym torem – do dnia, w którym spotyka Adama Reiniera, chłopaka pochodzącego z równoświata Tanglum. To właśnie on otwiera przed dziewczyną bramy do równoległych rzeczywistości, tłumaczy jej zdolności i wciąga w skomplikowaną sieć sojuszów oraz konfliktów zagrażających wszystkim wersjom wszechświata.

Wkrótce po poznaniu Adama, Jane odwiedza kolejny niezwykły gość z Tanglum: jej nieżyjący od lat dziadek Stan. Ma on odmienne od Adama plany na przyszłość. Zmuszona do wyboru między dwiema frakcjami, Jane decyduje się wyruszyć w nieznane, aby lepiej zrozumieć swoją rolę w nadchodzących wydarzeniach. W podróży, poza Adamem, towarzyszy jej szkolny kolega, Feliks Cassel. Czy niebezpieczna wyprawa przez alternatywne rzeczywistości przyniesie odpowiedzi na dręczące ją pytania?

 

 


 

Obraz zawierający tekst, plakat, Ulotka, powieść

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Miasto gasnących światłe. Równonoc”

Autor: Aleksandra Świderska

Rodzaj literatury: Sensacja
Data premiery: 15.05.2024

 

Jest w nas tyle samo światła, co mroku


Jachty, szybkie samochody, piękne dziewczyny i ładni chłopcy. Ekskluzywne hotele, pościgi oraz strzelaniny. Przez jedną decyzję życie Konrada Gronczewskiego – człowieka podejrzanego o sterowanie dolnośląską grupą przestępczą – zaczyna przypominać to, jakie do tej pory prowadził tylko James Bond na srebrnym ekranie.

Konrad podróżuje po Europie śladami seryjnej morderczyni, a przy okazji… ucieka. Od niego. Od człowieka, który w jego życiu był wszystkim i którego teraz próbuje pomścić. Gronczewski nie wie jednak, że w czasie tej morderczej pogoni on też może stać się ofiarą – podobnie jak niespodziewany towarzysz jego podróży, Antoni Moskal. Aby tego uniknąć, Konrad będzie musiał poprosić o pomoc dawnych przyjaciół i wreszcie zmierzyć się ze swoją przeszłością.

Londyn, Paryż oraz alpejskie jezioro Como – w tej pełnej blichtru scenerii rozpoczyna się dramatyczna gra, w której nie sposób przewidzieć zwycięzcy. Nadchodzi Równonoc.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022