16 lutego 2023

Zakochaj się w książkach! | Nowości od wydawnictwa Novae Res!

 

Obraz
        zawierający tekst Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Baby, it’s cold outside”
Autorka: Julia Wesołowska
Rodzaj literatury: new adult
Data premiery: 13.02.2023

Czy jeden błąd może przekreślić całe dotychczasowe życie?

Mówi się, że trzepot skrzydeł motyla na jednym krańcu świata może wywołać huragan na drugim. Czy w takim razie jeden wieczór w Brighton może zmienić bieg czyjegoś życia w Londynie?
Iris Birdwhistle ucieka od ojca alkoholika i niewiernego ukochanego. Przypadkiem trafia do kawiarni, w której poznaje Raquel Cabrán. Od pierwszej chwili czuje do niej coś więcej niż zwykłą sympatię, a jednak traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa sprawiają, że nie potrafi jej zaufać. I słusznie, bo Raquel skrywa sekret, o którym Iris nigdy nie powinna się dowiedzieć…

 

 

 


 

 

Tytuł: „Kolory krwi. Tom I. Błękitny mur”
Autor: Misselle
Rodzaj literatury: fantasy
Data premiery: 15.02.2023

Gdy trafisz do labiryntu pałacowych gier i intryg, nieświadomy krok może kosztować utratę wszystkiego…

Jak młoda dziewczyna z wioski odnajdzie się w labiryncie pięknych pozorów, mrocznych intryg i bezlitosnej polityki świata Ajterów? Otime jest całym światem swojej starszej siostry, Vayenne. Chłopiec przegrywa walkę z trawiącą go chorobą i wszystko wskazuje na to, że nieubłaganie zbliża się kres jego życia. Rodzice rodzeństwa decydują się skrócić cierpienia Otime’a, jednak Vayenne postanawia walczyć o brata. Wraz z nim – i uzbrojona jedynie w sztylet ojca – wyrusza w podróż ku Twierdzy Ajterów, potężnych magów, bohaterów niezliczonych legend, w których teraz upatruje ratunku. Jej naiwne wyobrażenia szybko jednak rozpadają się pod ciężarem rzeczywistości. Vayenne dostrzega, że pod płaszczami utkanymi z luksusu, dostatku i piękna kryje się lodowaty świat wypełniony pałacowymi intrygami i nieludzką obojętnością. Co zrobi, gdy szepty kapryśnej magii sprowadzą na nią niebezpieczeństwo i zamkną w sieci sekretów? Czy będzie w stanie poświęcić własne zasady, by ocalić brata?

 


 

 

Tytuł: „Siostry”
Autor: Dana Pawlicka
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 16.02.2023

Dwie siostry, dwa światy. Wzruszająca opowieść o trudnych kobiecych relacjach

Pola po niemal trzech dekadach spędzonych w USA wraca do rodzinnego domu w Starej Wsi. Stoją przed nią niełatwe zadania: musi nie tylko poukładać swoje życie uczuciowe, nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości, ale także zająć się swoją niepełnosprawną siostrą, Emilią. Sprawy dodatkowo komplikują się, gdy na jej drodze staje dawny narzeczony, który wydaje się zainteresowany odnowieniem bliższej relacji z Polą. Kiedy pod jednym dachem spotykają się dwie gospodynie, wiadomo, że nie będzie łatwo. A jeśli dodać do tego różnice charakterów, odmienne style życia i skomplikowane rodzinne relacje, nie da się opędzić od wizji nadciągającej katastrofy. Co zwycięży: zadawnione urazy czy więzy krwi, które nakazują się wspierać bez względu na wszystko?

 

 


 

 

 

Tytuł: „Rzeźnia Wyszków”
Autor: Marek Czestkowski
Rodzaj literatury: humor
Data premiery: 16.02.2023

Stłucz termometr – pozbędziesz się gorączki

Dzień przed Wielkanocą Wyszków opanowuje zaraza nieznanego pochodzenia, miasto zostaje otoczone kordonem sanitarnym, a zdezorientowani mieszkańcy zmuszeni są do pozostania w domach.
Wobec narastającego zagrożenia naprędce zostaje powołana Rada Chłopskiego Rozumu, w której skład wchodzą: skorumpowany doktor wyznaczony na stanowisko eksperta do walki z epidemią KOWID, atrakcyjna sprzedawczyni ze spożywczaka z ambicjami dziennikarskimi i on – burmistrz Bredzisław Galareta – włodarz miasta, mistrz promocji i marketingu, naczelny ideolog. Gdy podczas konferencji prasowej dochodzi do zamachu przeprowadzonego przez katolicką terrorystkę, staje się jasne, że to początek wojny… Foliarze, pro-liferzy, religijni ekstremiści, skorumpowana władza, sojusz tronu z ołtarzem, nepotyzm i korupcja. Satyra społeczno-polityczna ostra niczym cień mgły, pełna groteski i elementów gore, gdzie absurd goni absurd… a to wszystko dla dobra suwerena.

 


 

 

 

Obraz
        zawierający tekst Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Dzieci cienia”
Autorka: Kinga Dańko
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 17.02.2023

Nie zmienisz przeszłości. Możesz tylko nauczyć się wybaczać tym, którzy ją stworzyli.

Jedna rodzina, jeden dom i coś, co łączy mocniej niż więzy krwi – uzależnienie od alkoholu. Paweł i Jeremiasz doskonale wiedzą, jakiego spustoszenia w życiu najbliższych potrafi dokonać nałóg. Ich matka zmaga się z nim od wielu lat i nie zdaje sobie sprawy, że popełniane przez nią błędy odcisną bolesne piętno na losach dzieci. Przeszłość, z której wyrastają bohaterowie, nieustannie ich nawiedza, co sprawia, że ani teraźniejszość, ani przyszłość nie ma dla nich znaczenia. Czy wyrwą się z sideł tego, co już minęło? Czy podołają wyzwaniu stworzenia prawdziwego domu, skoro sami nigdy go nie zaznali?

 

 

 


 

 

Tytuł: „Kłamstwa, którymi oddycham”
Autorka: Katarzyna Misiołek
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 17.02.2023

Idealne życie budowane na kłamstwie może być początkiem prawdziwego koszmaru

Wymarzony dom na przedmieściach miał być dla Justyny oazą spokoju i bezpiecznym schronieniem. Idealne sąsiedztwo, idealne życie… Sielanka kończy się niespodziewanie, gdy w jednym z odwiedzających pobliski plac zabaw ojców Justyna rozpoznaje mężczyznę, który wiele lat temu ją zgwałcił. Kolejnym szokiem jest odkrycie, że jej oprawca jest obecnie szanowanym prawnikiem i od niedawna mieszka dwa domy dalej, na tej samej ulicy. Codzienność młodej kobiety zmienia się w koszmar, a szczęśliwa rodzina, którą stworzyła, może bezpowrotnie się rozpaść w konfrontacji z bolesnymi sekretami… „Kłamstwa, którymi oddycham” to poruszająca powieść o świecie pozorów, który wszyscy tworzymy, by się w nim skryć.
 

 

 


 

 

Tytuł: „Wszystkie światy Roberta Szmita”
Autor: Grzegorz Żurek
Rodzaj literatury: science fiction
Data premiery: 20.02.2023

Historia, która wydarzyła się w co najmniej jednym wszechświecie

Robert Szmit prowadzi niczym niewyróżniające się życie przedstawiciela klasy średniej. Praca, żona, córka. Mieszkanie, samochód, drobne przyjemności i jedna powieść w dorobku. Napisana wiele lat temu, bardziej w efekcie psychozy niż przypływu talentu. To właśnie ona sprawia, że Szmit niespodziewanie staje się twarzą nowego ruchu z pogranicza religii i nauki, inspirowanego wywiedzioną z fizyki kwantowej hipotezą istnienia wszechświatów równoległych.
Bohater zamiast być szczęśliwym i dyskontować sukces, zdaje się przerażony zachodzącymi wokół niego zmianami społecznymi i technologicznymi. Te zaś następują w szalonym tempie i wkrótce doprowadzą do zweryfikowania wszystkich pozornie niezmiennych prawd, w które ludzkość wierzyła przez ostatnie stulecia…

 

 

 


 

 

Tytuł: „Listy do E.”
Autorka: Kristine Turowska
Rodzaj literatury: literatura kobieca
Data premiery: 22.02.2023

Uciekając od samego siebie, nigdy nie zaznasz pełni szczęścia

Początek XIX wieku, Rozalin pod Warszawą. To właśnie tutaj nowe życie ma zacząć K., niemłoda już kobieta z ciężkim bagażem doświadczeń życiowych. We Francji zostawiła całą swoją przeszłość, dawne trudne decyzje i ukochaną przyjaciółkę, do której teraz regularnie wysyła listy. To właśnie w nich opisuje swoje przeżycia, nowe wyzwania, ekscytujące znajomości i rzeczywistość świata polskiej arystokracji XIX wieku widzianą okiem kobiety. K. jednak szybko się przekonuje, że zmiana otoczenia nie wystarczy, by zacząć wszystko od nowa. Gdy poznaje młodego austriackiego hrabiego Ludwika, budzi się w niej uczucie, którego obiecała sobie wyrzec się na zawsze. Czy ulegnie namiętności i wbrew rozsądkowi otworzy swoje serce? Co się wydarzy, gdy pozornie przyjazne środowisko arystokratyczne zmusi ją do być może najtrudniejszego w życiu wyboru?

 

 

 

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022