08 maja 2025

Zapisz się na spotkanie z Érikiem-Emmanuelem Schmittem!

Éric-Emmanuel Schmitt, wielka gwiazda literatury francuskiej, spotka się czytelnikami w Warszawie już w poniedziałek 26 maja o godz. 19:00. Pisarza i czytelników ugości Warszawska Opera Kameralna w przestrzeniach Basenu Artystycznego na ul. Konopnickiej 6.

Jeśli kochasz książki „Oskar i pani Róża”, „Małe zbrodnie małżeńskie”, „Pan Ibrahim i kwiaty Koranu", serię o historii ludzkości „Podróż przez czas” oraz wiele wiele innych,  koniecznie zapisz się na spotkanie z  Érikiem-Emmanuelem Schmittem!

Pisarz podzieli się z Wami historiami o swoich książkach, inspiracjach, miłości do teatru i opery, opowie też o najnowszej powieści „Callas, moja rywalka”, która będzie miała polską premierę już na początku lipca. Będziecie mogli zadawać pytania i zdobyć autograf autora.

Zapisz się na spotkanie!

Poniedziałek 26 maja, godz. 19:00, Basen Artystyczny, ul. Marii Konopnickiej 6, Warszawa


 

Éric-Emmanuel Schmitt - francuski powieściopisarz, dramaturg, eseista i filozof. Ukończył jedną z najlepszych i najbardziej prestiżowych uczelni humanistycznych w kraju, gdzie uzyskał również doktorat z filozofii. Największą popularność przyniosły mu jednak publikacje, które stworzył na podstawie sztuk teatralnych i na rzecz których porzucił ostatecznie karierę na uniwersytecie. W ciągu zaledwie dekady stał się jednym z najpoczytniejszych francuskojęzycznych autorów na świecie. Jego książki tłumaczone są na 35 języków, a sztuki wystawiane w ponad czterdziestu krajach. Najpopularniejsze utwory Schmitta to „Oskar i pani Róża”, „Dziecko Noego” i „Pan Ibrahim i kwiaty Koranu".  W Polsce wydawana jest także jego bestsellerowa seria powieściowa o historii ludzkości „Podróż przez czas” (dotychczas ukazały się trzy tomy: „Raje utracone”, „Brama do nieba” i „Ciemne słońce”). Éric-Emmanuel Schmitt jest również miłośnikiem i znawcą opery. Przetłumaczył na język francuski libretta do „Wesela Figara" i „Don Giovanniego". Na podstawie jego powieści powstały także opery „Oscar und die Dame in rosa" oraz „Così fan tutte".

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022