Styczeń
 
 
 
 
 
   
Maria Callas i głos serca
2022-01-12Michelle MarlyMaria Callas, cudowny ptak w złotej klatce, prowadzi życie pod okiem męża i menadżera. Pewnego dnia poznaje milionera Arystotelesa Onasisa i przez chwilę czuje się szczęśliwa… Do czasu. Historia Marii Callas jako kobiety kochającej całą sobą.
 
 
 
Dziewczynka, która nie potrafiła nienawidzić
2022-01-26Lidia Maksymowicz, Paolo RodariW maju 2021 roku papież Franciszek pocałował starszą kobietę w numer obozowy widniejący na ręce. Ta kobieta to Lidia Maksymowicz, która jako trzylatka trafiła w ręce Mengelego, a dziś opowiada swoją historię o piekle i egzaminie z człowieczeństwa.
 
   
 
   
Na Kremlu wieczna zima
2022-01-26Robert Service Świat patrzy na Rosję z mieszaniną strachu, respektu i podziwu. Potężne wojsko, wszechobecna propaganda, wszechwładne siły bezpieczeństwa i ograniczanie wolności obywateli. Rosja to Władimir Putin. Niewiele można mu zrobić i trzeba się z nim liczyć.
 
 
 
 
Nas nie złamią
2022-01-26Mirosław Krzyszkowski, Bogdan Wasztyl W piekle na ziemi nie ma dobrych wyborów. Ale musisz wybrać… Mówiono im, że z Auschwitz można wyjść tylko przez komin. Nie uwierzyli. Niezłomni z obozu śmierci nie zawahali się postawić niemieckim katom. I poznali cenę wolności. Poznaj ich historie.
   
 
 
 
 
 
Luty
 
 
 
 
 
   
Zlikwidować!
2022-02-09Wojciech Königsberg, Bartłomiej SzyprowskiNie każda historia ma szczęśliwe zakończenie, tak jak nie każda pieśń sławi bohaterskie czyny. Książka ta opowiada o losach zdrajców, którzy posłali na śmierć z rąk okupantów towarzyszy broni i niewinnych cywilów. Osądzeni za swoje zbrodnie zostali zlikwidowani przez polskie podziemie.
 
 
 
Przeżyj miłość w średniowieczu
2022-02-09Frances Gies, Joseph GiesWokół miłości i związków w średniowieczu krąży wiele mitów. Czy małżeństwa były aranżowane, rozwody nie istniały, a pannę młodą można było porwać? Frances i Joseph Giesowie rozprawiają się z naszymi domysłami, pokazując prawa i obyczaje, których ślady są żywe do dzisiaj.
   
 
   
Zniknięcie pani Christie
2022-02-23Marie BenedictZaginęła Agatha Christie. Śledczy znajdują jej pusty samochód na skraju stawu, jedyne ślady w pobliżu, to ślady opon i futro pozostawione w samochodzie… Co jest prawdziwe, a co jest tajemnicą? Marie Benedict przedstawia nieznaną historię Agathy Christie.
 
 
 
 
 
 
Marzec
 
 
 
 
 
 
Chciałbym
2022-03-09Magdalena Kuszewska Męskie fantazje łączy wspólny mianownik – są skrywane. Dlaczego tak jest? Opowiedzą o tym eksperci oraz sami mężczyźni. Okaże się, że warto o fantazjach rozmawiać i że wcale nie chodzi tylko o seks.
   
 
   
Wszystko, co ukrywamy
2022-03-09Kelly RimmerKelly Rimmer stworzyła trzymającą w napięciu powieść, w której oddaje głos kobietom z dwóch pokoleń. Czy zmagania w poszukiwaniu prawdy o przeszłości pomogą rozwikłać rodzinną tajemnicę?
 

Zapowiedzi książkowe Znaku Horyzont📚

20 lutego 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022