19 kwietnia 2023

Zbiór opowiadań Iddo Gefena poleca Amos Oz i Etgar Keret

IDDO GEFEN

 „JEROZOLIMSKA PLAŻA”

 tłumaczenie z hebrajskiego: Anna Halbersztat

 Premiera: czerwiec 2023

NOWY, INTRYGUJĄCY GŁOS LITERATURY IZRAELSKIEJ


Autor „Jerozolimskiej plaży” stara się szukać i odnajduje ślady człowieczeństwa i czułości w miejscach zupełnie zaskakujących.
ETGAR KERET


Smutne i zabawne, a przy tym niebywale mądre i prawdziwe. 
AMOS OZ


A może by tak, jak Michael, rzucić wszystko i zamieszkać w Berlinie? Kuszące, zwłaszcza, że w czasach Instagrama nie musisz nawet ruszać się z Izraela. Każdy się nabierze. Ale czy na pewno?

Jeśli nie Berlin, to może spróbuj zostać budowniczym snów? Gorzej, jeśli uwikłasz się w sieć koszmarów, jak Bruno. A skoro dręczą cię pytania bez odpowiedzi, szukasz swojej pasji i nie wiesz, kim chcesz zostać, kiedy dorośniesz - zapisz się na szkolenie zorganizowane przez firmę "Sens życia" Sp. z o.o. To twoja szansa, by zostać szczęśliwym człowiekiem! Albo nie.

Oto zdumiewający świat opowiadań Ido Geffena. Te brawurowe historie, które dzieją się na granicy rzeczywistości realnej i wirtualnej, poruszają i zaskakują. I choć technologie i sztuczna inteligencja zdają się tutaj mieć receptę na wszystko, szybko okazuje się, że ludzkie potrzeby i emocje są niezmienne. Nic nie zastąpi zwykłego spojrzenia prosto w oczy drugiemu człowiekowi. To od niego zaczyna się przyszłość.

Gefen wyjątkowo zręcznie łączy błyskotliwy humor z filozoficznym zacięciem i z czułością opisuje ludzką naturę, dostrzegając wszystkie jej sprzeczności i śmiesznostki. Jego niezwykły talent docenili jurorzy nagród literackich w Izraelu i USA, należy do najbardziej docenianych izraelskich debiutantów.


O autorze:

Iddo Gefen – urodził się w 1992 roku w Izraelu, obecnie mieszka w Tel Awiwie. Jest stypendystą National Library of Israel „Pardes” Scholarship, za debiutancką „Jerozlimską plażę” otrzymał nagrodę Ministerstwa Kultury Izraela. Autor jest doktorem, studentem psychologii poznawczej na Uniwersytecie Columbia i Zuckerman Institute for Neuroscience w Nowym Jorku. Jego badania koncentrują się na związkach między rozumieniem narracji, ludzką pamięcią i podejmowaniem decyzji. Wpływ tych zainteresowań badawczych jest widoczny w jego opowiadaniach, pełnych nowych technologii, dzięki którym można lepiej zrozumieć funkcjonowanie naszego umysłu i wpływać na jego pracę.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022