„Zadziorna baronówna”, „Panna bez majątku”, „Zakochana hrabina”, „(Nie)pokorna wdowa” i „Zbuntowana szlachcianka”. 26 września 2022 r., nakładem  Wydawnictwa Szara Godzina, ukaże się piąty, i ostatni, tom lubianego przez czytelników cyklu Urszuli Gajdowskiej „W dolinie Narwi”.

Rok 1818. Młoda szlachcianka Hanna Królikiewicz, z powodu odrzucenia zalotów kolejnego konkurenta, zostaje zamknięta przez rodziców w panieńskim pokoju. Salwującą się ucieczką przez okno młodą damę ratuje z opresji lord Adrian Garenwill. To zabawne wydarzenie sprzyja odnowieniu ich romantycznej
znajomości.

Wkrótce potem młodzi wikłają się w serię niepokojących zdarzeń. Śledztwo goni śledztwo, a wszystko komplikuje odkrycie, że wuj Adriana, baron Ostrowski, żyje. Z jaką tajemną misją lord Garenwill przybył z Anglii do Polski? Czy Adrian pomoże Hannie wyplątać się z tarapatów? „Zbuntowana szlachcianka”, kolejny tom z cyklu „W dolinie Narwi”, to połączenie romansu i powieści przygodowej, której fabuła rozgrywa się na Podlasiu w pierwszej połowie XIX wieku.

Urszula Gajdowska pochodzi z malutkiej wsi Rusaki niedaleko miasteczka Mońki, ale od lat mieszka w Białymstoku. Tereny, które opisuje w cyklu „W dolinie Narwi” to kraj jej dzieciństwa. Niektóre wydarzenia zostały zainspirowane opowieściami dziadków i starszych mieszkańców regionu. Nakładem wydawnictwa Szara Godzina ukazały się już cztery poprzednie książki autorki z cyklu „W dolinie Narwi”.

Patronat nad książką objęli: Polskie Radio Białystok, Dziennik Wschodni, Kurier Poranny, bialystokonline.pl, mylomza.pl, Życie Siedleckie. Zaczytana Ewelka, Przystanek szczęścia. Urszula Gajdowska i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania czwartego tomu cyklu „W dolinie Narwi” – „(Nie)pokorna wdowa”.

Powieść będzie miała premierę w księgarniach stacjonarnych i internetowych 26 września 2022 r.

Zbuntowana szlachcianka

17 lipca 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022