22 listopada 2022

Zespół stresu postpandemicznego - Nowa choroba XXI wieku?

Nasze mózgi potrafią się adaptować. Są w swoim funkcjonowaniu wręcz genialne. Trzeba jednak przyznać, że to, co się dzieje na świecie ostatnimi czasy, jest dla nas bardzo wymagające. W książce „Zespół stresu postpandemicznego” napisanej wspólnie przez Profesora Rafała Ohme oraz Jakuba B. Bączka, autorzy zastanawiają się wspólnie, jakie są i jakie będą jeszcze skutki pandemii – zarówno z punktu widzenia neuronauki, jak i treningu mentalnego. Co więcej, podają szereg rozwiązań i ćwiczeń, które pomogą Ci wejść w tak zwaną „nową normalność”. I to bez Zespołu Stresu Postpandemicznego!

Już od 18 listopada macie okazję dopisać do swoich to read list najnowszą książkę „Zespół stresu postpandemicznego” napisaną wspólnie przez Profesora Rafała Ohme oraz Jakuba B. Bączka.

Obecnie funkcjonujemy nieco jakby w zawieszeniu pomiędzy starym i nowym. Przed pandemią i (oby już) po pandemii… Jaka jest więc ta przestrzeń pomiędzy? Co w niej dostrzegamy? Czy bardziej zagrożenie, czy raczej szansę? Jest to czas zjednoczenia obywateli czy przeciwnie – polaryzacji? O co się martwimy i czemu przypisujemy nowe znaczenia? O tym jest ta książka! Jest też o „Zespole Stresu Postpandemicznego” (PPSD), którego niestety się spodziewamy – wiele badań i obserwacji wskazuje na to, że nasze mózgi nie najlepiej radzą sobie z tak szybkimi i stresogennymi zmianami, jakie pandemia nam przyniosła...

Rafał Ohme oraz Jakub B. Bączek stawiają więc pytania o zdrowie psychiczne (część 1 książki), o finanse (część 2), by wreszcie zastanowić się nad tematem szczęścia (część 3).

Wypalenie, depresja, nowe uzależnienia. AI, praca zdalna, nowa ekonomia. Samotność, poczucie sensu, emocje. Te tematy poruszymy. Wierzymy, że tabele z ćwiczeniami, które przygotowaliśmy, zainspirują Cię do jeszcze lepszego zarządzania sobą w stresie, niepokoju czy frustracji. A że sport jest nam bardzo bliski, pozwól, że potraktujemy tę książkę trochę jak program szkoleniowy. Każdy jej rozdział będzie więc Twoim treningiem adaptacyjnym. A każda część – mikrocyklem, który ma wzmocnić Twoje umiejętności. W tej drodze przyda się oczywiście determinacja i konsekwencja, bo niektóre „treningi” będą trudniejsze niż inne, a część ćwiczeń może być wymagająca. Zachęcamy jednak, żeby nie odpuszczać. Ta książka jest starannie zaplanowana i tylko pełne zanurzenie w jej treści, gwarantuje pozytywne rezultaty. Jesteśmy podekscytowani wspólną podróżą, jaką z Tobą odbędziemy – podkreślają Rafał Ohme i Jakub B. Bączek

Więcej informacji na temat książki znajdziesz tutaj -> https://zespolstresu.pl

Autorzy:

Rafał Ohme - Ekspert w dziedzinie emocji. Światowy pionier w obszarze neuronauki stosowanej. Prowadzi badania i konsultacje na temat emocji w komunikacji i zarządzaniu. Profesor w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie oraz w Szkole Biznesu na Uniwersytecie Stellenbosch w Kapsztadzie (RPA). Stypendysta Fulbrighta, laureat nagród Prezydenta i Premiera RP, finalista konkursu EY – Przedsiębiorca Roku 2015. Założyciel firmy NEUROHM, która prowadzi badania emocji dla działów HR, sprzedaży i marketingu; oraz RO, która szkoli jak korzystać z neurowiedzy w życiu zawodowym i prywatnym.

 

Jakub B. Bączek - Trener mentalny Mistrzów Świata i Olimpijczyków, mówca inspiracyjny, właściciel kilku firm, autor ponad 100 publikacji i ponad 20 książek, sprzedawanych dziś w 17 krajach. Napisał kilka bestsellerów, takich jak: Zarobić milion, idąc pod prąd, 25 miniemerytur czy Determinacja (wspólnie z Jackiem Santorskim). Uważa, że marzenia się nie spełniają – marzenia się... SPEŁNIA!

Twórca Akademii Trenerów Mentalnych™, trener mentalny olimpijczyków i złotych siatkarzy, mówca numer 1 w Polsce i przedsiębiorca, który udowodnił swoją skuteczność między innymi w takich projektach jak: STAGEMAN, JBB, Wakacje w Sarandzie czy #MentalPower. Jakub to pasjonat życia, podróżnik, człowiek wolny finansowo.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022