10 kwietnia 2025

Zgłoś osoby działające na rzecz młodzieży do Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa i pokaż, że Ci zależy!

Zapraszamy młodych mieszkańców Krakowa do zgłaszania kandydatów do tegorocznej Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa. To wyróżnienie dla osób pracujących z młodzieżą i na rzecz młodzieży w Krakowie.

Kogo można wyróżnić?

Nagroda im. Antoniego Weyssenhoffa przyznawana jest, by wyróżnić i docenić pracę osób, które na co dzień działają na rzecz młodych.

To mogą być osoby pracujące w różnych zawodach! Możesz zgłosić kandydaturę swojego nauczyciela, trenera czy instruktora. Nagrodę może otrzymać także edukator, streetworker, pracownik świetlicy czy młodzieżowego domu kultury, a także instruktor harcerski.

Dlaczego Nagroda im. Antoniego Weyssenhoffa jest wyjątkowa?

Dzięki tej nagrodzie o swojej wdzięczności czy szacunku możecie powiedzieć Wy – młodzi krakowianie i krakowianki. Prawo zgłaszania kandydatów mają jedynie osoby w wieku 13-26 uczące się, studiujące lub mieszkające w Krakowie.

Poprzez zgłoszenie kandydata lub kandydatki pokazujesz, że jego praca i zaangażowanie są dla Ciebie ważne. O osiągnięciach tej osoby może dowiedzieć się dzięki temu więcej mieszkańców Krakowa.

Jak mam zgłosić kandydata/tkę? Instrukcja postępowania

Kandydaturę do Nagrody zgłosić możesz mailowo lub listownie/osobiście.

Ważne – nie możesz zrobić tego samodzielnie. Kandydatów i kandydatki wskazywać mogą grupy co najmniej trzech osób w wieku 13-26 lat. Zbierz więc grupę co najmniej dwóch osób, które tak jak Ty chcą docenić kandydata.

Kandydat lub kandydatka musi wiedzieć o tym, że zgłaszasz go/ją do nagrody i wyrazić na to zgodę. Do zgłoszenia potrzebujesz też jego danych.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia 2025 roku.

Poniżej opisujemy, jakie elementy znajdziesz w formularzu.

Co znajdziesz w formularzu?

Dostępne są formularze dla dwóch kategorii – „Złotego Weyssenhoffa” i „Diamentowego Weyssenhoffa”. Co kryje się za tymi nazwami?

Złoty Weyssenhoff” to nagroda przyznawana za realizację wybitnego działania na rzecz młodzieży w 2024 roku. Wybierz ten formularz, jeśli zgłaszana przez Ciebie osoba w ostatnim roku przeprowadziła wartościowy projekt lub akcję, którą warto docenić.

Diamentowy Weyssenhoff” jest statuetką przyznawaną za całokształt pracy z młodzieżą. Jeśli więc Twój kandydat lub kandydatka od lat realizują inicjatywy na rzecz młodzieży, a historia ich działalności powinna zostać doceniona, wybierz ten formularz.

Po wybraniu odpowiedniego formularza przejdź do wypełniania. Formularz  składa się z kilkunastu rubryk. By zgłosić kandydata lub kandydatkę, musisz zamieścić w nim te informacje:

  • imię i nazwisko kandydata/ki,
  • adres e-mail kandydata/ki,
  • numer telefonu kandydata/ki,
  • adres zamieszkania kandydata/ki (ulica, kod pocztowy, miejscowość).

Kolejny punkt zgłoszenia to krótka charakterystyka kandydata lub kandydatki. Na maksymalnie jednej stronie opisz w tym miejscu, kim jest nominowana osoba i czym się zajmuje.

Następnie opisz dotychczasową działalność oraz podejmowane przez kandydata inicjatywy na rzecz młodzieży w Krakowie („Diamentowy Weyssenhoff”) lub projekt realizowany przez niego w zeszłym roku („Złoty Weyssenhoff”).

Ostatnim elementem dotyczącym kandydata jest szczegółowe uzasadnienie zgłoszenia kandydatury. Napisz w nim, dlaczego nominujesz daną osobę i uważasz, że jej praca z młodzieżą lub na rzecz młodzieży powinna być doceniona.

W kolejnej części zgłoszenia podaj dane trzech osób zgłaszających kandydata lub kandydatkę. W formularzu należy wpisać imiona i nazwiska trzech zgłaszających oraz adres kontaktowy do jednego z nich. Zgłaszający muszą złożyć odręczny podpis na formularzu.

Dalej znajduje się lista poparcia dla zgłoszenia kandydata, która musi zostać podpisana odręcznie. Potrzebne jest co najmniej 30 podpisów poparcia od krakowian w wieku 13-26 lat.

Kolejna jest zgoda kandydata/kandydatki na zgłoszenie do nagrody. Zgoda musi zostać podpisana odręcznie.

Formularz kończy informacja o przetwarzaniu danych osobowych. Potwierdzenie zapoznania się z nią podpisać musi kandydat/ka oraz osoba zgłaszająca (dostępna jest potwierdzenie dla osoby pełnoletniej i opiekuna osoby niepełnoletniej).

Ostatnim elementem formularza jest zgoda na wykorzystanie wizerunku kandydata/ki w celach promocyjnych dot. Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa.

Tu znajdziesz dokumenty: regulamin oraz formularz zgłoszeniowy.

Regulamin

Jak wysłać zgłoszenie?

Zgłoszenia elektroniczne, czyli skany podpisanych dokumentów, proszę wysyłać na adres e-mail info.mlodziez@um.krakow.pl z dopiskiem “Zgłoszenie do Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa”.

Uwaga – potwierdzamy mailowo wszystkie zgłoszenia, które do nas wpływają. Jeśli nie otrzymasz potwierdzenia po zgłoszeniu, skontaktuj się z nami telefonicznie.

Zgłoszenie papierowe przyjmowane są w Wydziale Polityki Społecznej, Równości i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa (Wydział Polityki Społecznej, Równości i Zdrowia, ul. Dekerta 24, pokój nr 10).

Kto decyduje o zwycięzcach?

Z kandydatów zgłoszonych do nagrody zwycięzców wybiera kapituła, w której skład wchodzą:

  • Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa właściwy ds. polityki społecznej
  • przedstawiciel rodziny Weyssenhoffów;
  • Dyrektor komórki organizacyjnej Urzędu Miasta Krakowa odpowiedzialnej za realizację konkursu lub osoba go zastępująca;
  • przedstawiciel Komisji Rady Miasta Krakowa właściwej ds. rodziny i polityki społecznej;
  • przewodniczący Młodzieżowej Rady Krakowa;
  • przedstawiciel Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. młodzieży;
  • dwóch laureatów nagrody z lat ubiegłych.

Nagrodę im. Antoniego Weyssenhoffa przyznaje Prezydent Miasta Krakowa na wniosek Kapituły nagrody.

Laureatów poznamy w już czerwcu.

Kim jest patron nagrody?

Patronem nagrody jest Antoni Weyssenhoff (1947 – 2010) – pedagog i działacz społeczny, który przez wiele lat z prowadził działalność wspierającą młodzież w Krakowie. Był harcmistrzem i instruktorem harcerskim, dyrektorem liceum ogólnokształcącego oraz Centrum Młodzieży im. dra H. Jordana, założycielem Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego im. Aleksandra Kamińskiego oraz Towarzystwa Inicjatyw Wychowawczych im. Janusza Korczaka. Za swoje zaangażowanie i pracę na rzecz młodych ludzi został uhonorowany Orderem Uśmiechu oraz Odznaką „Honoris Gratia” przyznawaną za działalność na rzecz Krakowa.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Jeśli masz wątpliwości lub pytania dotyczące nagrody, skontaktuj się z Referatem ds. Młodzieży. Napisz do nas wiadomość (agata.myszka@um.krakow.pl) lub zadzwoń (12 616 51 46).

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022