13 lutego 2022

Zimno, zimniej, zbrodnia - antologia

ZIMNO, ZIMNIEJ, ZBRODNIA

Chmielarz, Stachula, Ćwirlej, Wroński, Szczygielski, Rozenberg, Szolc i Ostaszewski, czyli śmietanka polskich autorów kryminałów w opowiadaniach ze zbrodnią w tle.

23 stycznia nakładem Wydawnictwa Harde ukaże się zbiór opowiadań kryminalnych pod redakcją Roberta Ostaszewskiego „Zimno, Zimniej, zbrodnia”. Spotykają się w nim mistrzowie polskiego kryminału. Nagradzani, uwielbiani przez fanów - łącznie sprzedali grubo ponad milion egzemplarzy swoich
mrożących krew w żyłach historii. Spotykają się w nim również bohaterowie ich książek, jak choćby Konrad Rowicki, Teofil Olkiewicz, Renata Łukowska, Herbert Szaden.

Pusty las, krzyk i krew z opowiadania „Anomalia” Wojciecha Chmielarza, autora książek mrocznych i brutalnych, zderzają się w tym tomie ze swojską atmosferą peerelowskiego bankietu zakłóconego interwencją milicji obywatelskiej z anegdotycznej opowieści poznańskiego mistrza Ryszarda Ćwirleja. Zmęczony podkomisarz Rowicki Roberta Ostaszewskiego sąsiaduje tu z amatorem detektywem Herbertem Szadenem Marcina Wrońskiego. Możemy rozsmakować się w mrocznych retrospekcjach opowiadania Anny Rozenberg, dramatycznych napięciach thrillera Magdy Stachuli czy zagadkach szorstkiej historii pióra Izabeli Szolc, by w końcu zanurzyć się z perwersyjną przyjemnością w szaleństwie z „Całunu” Bartosza Szczygielskiego. A wszystko to w śnieżnej i mroźnej scenografii.

Zbiór opowiadań kryminalnych „Zimno, zimniej, zbrodnia” dostępny będzie w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Zapraszamy na stronę wydawnictwa www. harde.se.pl oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

Przeczytaj fragment TUTAJ

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022